PAPIEŻ FRANCISZEK SPOTKA SIĘ Z WOLONTARIUSZAMI ŚDM W TAURON ARENIE KRAKÓW

13 marca 2016

a zakończenie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 r., Papież Franciszek spotka się w TAURON Arenie Kraków z wolontariuszami ŚDM, by podziękować im za pomoc przy organizacji wydarzenia – taką informację podał w sobotę (12 marca) o. bp Damian Muskus OFM, Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Podczas sobotniej konferencji prasowej przedstawiony został ramowy program pobytu Ojca Świętego w Polsce. Wizyta Papieża Franciszka rozpocznie się 27 lipca (środa). Po południu samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wyląduje na krakowskim lotnisku w Balicach. Tego samego dnia na Wawelu Papież spotka się z Prezydentem RP, władzami państwowymi, korpusem dyplomatycznym oraz z polskimi biskupami. Wieczorem pojawi się również w Oknie Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.

W czwartek (28 lipca) przed południem Ojciec Święty uda się na Jasną Górę, gdzie m.in. odprawi mszę św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. O godz. 17:30 młodzież z całego świata powita Franciszka na krakowskich Błoniach. 29 lipca (piątek) Papież odwiedzi teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tego samego dnia, o godz. 17:30 na krakowskich Błoniach rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W sobotę (30 lipca) Ojciec Święty odwiedzi m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz  Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wieczorem, o godz. 19:30 rozpocznie się Czuwanie młodych z Papieżem na Campus Misericordiae. W niedzielę (31 lipca), w tym samym miejscu, o godz. 10:00  rozpocznie się Msza św. Posłania.

31 lipca (niedziela) o godz. 17:00, zanim Ojciec Święty opuści Polskę, spotka się w TAURON Arenie Kraków z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami. O 18.15 na lotnisku w Balicach odbędzie się krótka ceremonia pożegnania.

Dodatkowe informacje o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 r., są dostępne na stronie: www.krakow2016.com.