PAPIEŻ FRANCISZEK W TAURON ARENIE KRAKÓW

1 sierpnia 2016

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYJĄTKOWEGO SPOTKANIA OJCA ŚWIĘTEGO Z WOLONTARIUSZAMI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

– Drodzy wolontariusze pragnę podziękować każdemu z was za zaangażowanie, ofiarność i poświęcenie, z jakimi towarzyszyliście, pomagaliście i służyliście tysiącom młodych pielgrzymów – takimi słowami Papież Franciszek zwrócił się do wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, którzy 31 lipca zgromadzili się w TAURON Arenie Kraków.

Po krótkim wstępnie Papież Franciszek odłożył przygotowane wcześniej przemówienie i rozpoczął rozmowę z młodymi ludźmi bez niego. – Przygotowanie Dni Młodzieży to wielka przygoda. Podjęcie tej przygody, przyjazd, służba, a następnie pożegnanie. Najpierw przygoda, a potem hojność. Chciałbym podziękować Wam, wolontariusze, dobroczyńcy, za wszystko, co zrobiliście. Chciałabym podziękować za godziny spędzone na modlitwie, bo wiem, że te Dni zostały wyrzeźbione ogromem waszej pracy i modlitwy – powiedział Ojciec Święty.

Spotkanie Papieża Franciszka z wolontariuszami w TAURON Arenie Kraków było ostatnim wydarzeniem Światowych Dni Młodzieży, które w dniach 26-31 lipca 2016 r. odbyły się w Krakowie.

W tym czasie TAURON Arena Kraków funkcjonowało największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów – Mercy Centre – zorganizowane przez Rycerzy Kolumba.

Przeczytaj co działo się w Mercy Centre podczas Światowych Dni Młodzieży