PARADA SMOKÓW NA ZAKOŃCZENIE EHF EURO 2016

28 stycznia 2016

31 stycznia (niedziela), godz. 12:30

Kolorowe, gigantyczne, unoszące się w powietrzu Smoki to znak firmowy Teatru Groteska. Tym razem tańczące kilka metrów nad ziemią Smoki podgrzewać będą atmosferę przed finałowymi rozgrywkami Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. 31 stycznia (niedziela) niezwykle atrakcyjne i widowiskowe Smoki będą spacerować wokół TAURON Areny Kraków.

Rozpoczęcie tej szczególnej ceremonii zamknięcia Mistrzostw zaplanowano na godz. 12:30, czyli na 2,5 godziny przed rozpoczęciem meczu o brązowy medal.

Smoki odbędą powietrzny spacer wokół TAURON Areny Kraków wraz z nieodłącznym atrybutem Mistrzostw – piłką. Może nawet uda im się rozegrać mini-mecz sportowy. Parada Smoków odbędzie się w rytm samby, wykonywanej na żywo przez inspirowaną gorącym brazylijskim brzmieniem grupę perkusyjną Sorrir Por Favor. Do barwnego marszu dołączą także zaproszone przez organizatora imprezy osoby niosące flagi i inne emblematy związane z Mistrzostwami.

Trzy smoki

Dla wielbicieli piłki ręcznej występy dadzą trzy Smoki o różnym charakterze i kształcie: olbrzymi biały Smok inspirowany lokalną tradycją, zawsze obecny podczas Wielkiej Parady Smoków, dwa pozostałe to: Smok niebieski oraz brązowy Smok o nordyckich korzeniach.  Oprócz Smoków powietrznych pojawią się także Smoki lądowe, które przechadzać będą się wśród kibiców, przytulać do dzieci i dorosłych. Smoczy występ z pewnością będzie stanowił niezapomnianą atrakcję i doskonałą rozgrzewką przed meczem.

Przypomnijmy, że Wielka Parada Smoków, której organizatorem jest Teatr Groteska odbywa się w Krakowie od roku 2000. Tegoroczna 16. Wielka Parada Smoków. Smoki Europejskich Mistrzów Malarstwa odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016.