PAUL ANKA W TAURON ARENIE KRAKÓW

19 grudnia 2015

2 lutego 2016 r., godz. 20:00

Legendarna gwiazda muzyki pop – Paul Anka przyjeżdża do Polski! 2 lutego 2016 r. artysta wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Razem z ze swoim zespołem zagra zarówno własne hity takie jak znana na całym świecie „Diana” jak i przeboje stworzone podczas współpracy z innymi kultowymi twórcami m.in. Frankiem Sinatrą, Buddy Hollym, Frankiem Lymanem oraz Chuckiem Berrym. Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Paul Anka jest autorem tekstów takich przebojów jak choćby ,,My Way” Sinatry czy hitu Toma Jonesa „She’s a Lady”. Artysta może pochwalić się także współpracą z Królem popu Michaelem Jacksonem. Napisał dla niego utwór ,,This is It”, którym miał być jednocześnie tytułem niezrealizowanej trasy koncertowej. Tekst piosenki „Love Never Felt So Good” nagrana po śmierci Michaela jest również jego autorstwa. Anka wspierał także początek kariery Michaela Bublé i w 2003 r. koprodukował jego album.

W 2005 r. Paul Anka zaskoczył muzycznych ekspertów albumem „Rock Swings” wydanym przez Verve Music Group, na którym sławne popowe i rockowe utwory zagrał i zaśpiewał we własnej aranżacji. Znalazły się tam takie przeboje jak „Tears in Heaven” Erica Claptona, „Everybody Hurts” REM, „Smells Like Teen Spirit” Nirvany i „Lovecats” The Cure.

Gwiazda z Ottawy

Paul Anka jest Kanadyjczykiem. Urodził się 30 lipca 1941 r. w Ottawie. Od dzieciństwa śpiewał w chórach kościelnych. Kiedy miał trzynaście lat założył własną grupę. W tajemnicy przed rodziną brał udział w konkursach talentów. W 1956 r. wygrał jeden z nich w Nowym Jorku i dzięki temu wydał swój pierwszy singiel. Dwa lata później nagrał piosenkę „Diana”, która wyniosła go na pierwsze miejsca list przebojów w USA i Kanadzie i zapewniła mu miejsce w historii muzyki.

W Polsce artysta wystąpi po raz trzeci. Pierwszy koncert odbył się w listopadzie 1963 r., w tragicznym momencie amerykańskiej historii. Tuż przed koncertem młody piosenkarz dowiedział się o zabójstwie prezydenta USA, Johna Kennedy’ego. Nie mógł skończyć koncertu, emocje ścisnęły mu gardło. Po raz drugi artysta wystąpił w Polsce w listopadzie 2011 r. w Warszawie w Sali Kongresowej. Występ okazał się wielkim sukcesem, a bilety rozchodziły się błyskawicznie. Dlatego podczas trzeciej wizyty zaplanowane są dwa występy: 1 lutego 2016 r. w Warszawie i 2 lutego 2016 r. w TAURON Arenie Kraków.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Bilety na koncert są dostępne na stronie: www.eventim.pl.