PAUL MCCARTNEY THE FRESHEN UP TOUR 2018

26 listopada 2018

PIERWSZY KONCERT PAULA W KRAKOWIE

3 grudnia 2018 r. (poniedziałek)

godz. 18:15* – Early Entrance

godz. 18:30* – otwarcie bram

godz. 19:30* – DJ/video

godz. 20:00* – Paul McCartney

*Uwaga! Wszystkie godziny są przybliżone i mogą ulec zmianie.

Paul McCartney wyruszył w nową trasę koncertową „Freshen Up”we wrześniu tego roku. To pierwsza trasa Paula od czasu „One On One Tour”, podczas której koncertów artysty w latach 2016-2017 wysłuchało około 2 mln fanów. Jest to również pierwsza trasa koncertowa, która rozpoczęła się po premierze nowego albumu „Egypt Station”. Płyta ukazała się 7 września nakładem Capitol Records.

„Zawsze chciałem zobaczyć Kraków”

Koncert w Krakowie to znakomita okazja dla Paula, by po raz pierwszy odwiedzić dawną siedzibę polskich królów. Artysta gościł już w naszym kraju na koncercie w Warszawie w 2013 roku w ramach trasy „Out There”.

Paul McCartney: „Odwiedzanie nowych miejsc to zawsze świetna zabawa! To bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomaga zachować świeżość umysłu. Zawsze chciałem zobaczyć Kraków ponieważ słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Świetnie się bawiliśmy podczas naszej ostatniej podróży do Polski, więc wiemy, że będzie to kolejna wyjątkowa noc dla nas. Nie możemy się doczekać powrotu –  Get ready to rock Poland!”

Koncerty Paula McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego show: prawie trzy godziny z najlepszymi utworami z przełomu ostatnich 50 lat; dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu Paula; niezapomniane kawałki „Wings” i „The Beatles”, które ukształtowały ścieżki dźwiękowe naszego życia.

Paul wraz ze swoim zespołem koncertowali we wszystkich zakątkach świata: w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii. Swoją obecnością i muzyką uświetniali takie miejsca jak: scena pod rzymskim Koloseum, moskiewski Plac Czerwony, Pałac Buckingham czy Biały Dom. Wystąpili również na darmowym koncercie w Meksyku dla ponad 400 000 ludzi, w San Francisco w Candlestick Park- gdzie The Beatles zagrali swój ostatni koncert w 1966 roku, na pustyni w Kalifornii podczas historycznego festiwalu Desert Trip, w wypełnionym po brzegi klubie Pappy & Harriet Pioneertown, a dzięki transmisji na żywo ich występ można było zobaczyć nawet w kosmosie!

Skład zespołu uformowany w ostatnich 15 latach – Paul „Wix” Wickens (instrumenty klawiszowe), Brian Ray (gitara basowa/gitara), Rusty Anderson (gitara), Abe Laboriel Jr (perkusja) – jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt audio i wideo, który zapewnia niezapomniane wrażenia z każdego miejsca, a dzięki któremu koncerty Paula McCartneya są uznawane za przełomowe i pozostają w pamięci na całe życie.

WARTO WIEDZIEĆ

Paul McCartney wystąpi w TAURON Arenie Kraków 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek). Godz. 18:15* – Early Entrance,  godz. 18:30* – otwarcie bram, godz. 19:30* – DJ/video, godz. 20:00* – Paul McCartney.

*Uwaga! Wszystkie godziny są przybliżone i mogą ulec zmianie.