PIŁKA RĘCZNA BEZ TAJEMNIC

18 marca 2016

W sobotę (19 marca), o godz. 9:30, w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędą się warsztaty metodyczne z piłki ręcznej. W ich ramach zorganizowane zostaną zajęcia dla dzieci z klas III i IV szkół podstawowych uczestniczących w programie „Szczypiornista Szkoła” realizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.

W trakcie warsztatów przyszli trenerzy pod wymagającym okiem profesjonalisty – Lidii Walczyk (wieloletniego zawodnika i trener klasy mistrzowskiej w tej dyscyplinie, od 2014 r. koordynator programu „Szczypiornista Szkoła”) będą zdobywać nowe umiejętności i szlifować te posiadane dotychczas. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach mających na celu naukę i doskonalenie techniki piłki ręcznej (rzutów, podań, chwytów etc.) prowadzonych przez trenerów i przyszłych trenerów.

Wspólne warsztaty przyszłych trenerów piłki ręcznej, osób prowadzących zajęcia w ramach programu „Szczypiornista Szkoła” oraz najmłodszych adeptów piłki ręcznej mają być doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk między trenerami oraz integracji najmłodszych zawodników z krakowską kadra trenerską oraz kolegami z innych boisk.

Dodatkowe informacje o programie „Szczypiornista Szkoła” realizowanym przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa są dostępne na stronie: www.krakow.pl/sport/143282,artykul,szczypiornista_szkola.html.