PKOl ogłosił skład kadry na III Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023. Kogo zobaczymy w TAURON Arenie Kraków?

19 czerwca 2023

Reprezentacja Polski na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, które rozpoczną się 21 czerwca w Krakowie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, będzie liczyła 370 zawodniczek i zawodników. To będzie prawdopodobnie największa reprezentacja naszego kraju w historii startów biało-czerwonych w zawodach multidyscyplinarnych.

W skład reprezentacji wchodzą 182 kobiety i 188 mężczyzn reprezentujących 29 dyscyplin sportowych. W składzie Polski na Igrzyska Europejskie znalazło się wielu olimpijczyków, medalistów olimpijskich, a także medalistów MŚ i ME.

Największą kadrę wystawił Polski Związek Lekkiej Atletyki – 46 sportowców (23 K i 23 M). 29 zawodniczek i zawodników w sprincie i slalomie do Małopolski wysyła Polski Związek Kajakowy (14 K i 15 M w tym slalom 13, sprint 16 osób). 26 sportowców będzie reprezentować Polski Związek Rugby w olimpijskiej 7-osobowej odmianie tego sportu (13 K i 13 M). Po 12 zawodniczek i po 12 zawodników wystąpi w turniejach piłki ręcznej (ZPRP) i piłki nożnej plażowej (PZPN). Taki sam liczbowy skład wystawił Polski Związek Szermierki (12 K i 12 M), a 19 sportowców (8 K i 11 M) reprezentować będzie Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. 48 europejskich krajów (bez Rosji i Białorusi) będzie reprezentować 7000 sportowców.

W TAURON Arenie Kraków odbędzie się rywalizacja w szermierce. W skład polskiej reprezentacji weszli:

Floret kobiet: Julia Walczyk-Klimaszyk, Aleksandra Jeglińska, Hanna Łyczbińska, Martyna Synoradzka (tylko w drużynie), Karolina Żurawska (tylko indywidualnie).

Szpada kobiet: Renata Knapik-Miazga, Magdalena Pawłowska, Kamila Pytka, Martyna Swatowska-Wenglarczyk.

Szabla kobiet: Zuzanna Cieślar, Małgorzata Kozaczuk, Sylwia Matuszak, Angelika Wątor.

Floret mężczyzn: Jan Jurkiewicz (tylko indywidualnie), Leszek Rajski (tylko w drużynie), Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak.

Szpada mężczyzn: Mateusz Antkiewicz, Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki (tylko w drużynie), Wojciech Kolańczyk (tylko indywidualnie), Mateusz Nycz.

Szabla mężczyzn: Szymon Hryciuk, Krzysztof Kaczkowski, Olaf Stasiak, Piotr Szczepanik.

Informacje o reprezentantach w pozostałych dyscyplinach są dostępne TUTAJ

www.european-games.org