PODZIĘKOWANIE ZA PRACĘ W CZASIE ŚDM

13 listopada 2016

Przed TAURON Areną Kraków uroczyście przekazano karetki dla jednostek medycznych z województwa małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Premier Beata Szydło, szefowa jej kancelarii oraz ministrowie zdrowia, infrastruktury i budownictwa podziękowali w niedzielę (13 listopada) służbom medycznym za pracę w czasie Światowych Dni Młodzieży. Uroczystość odbyła się przed TAURON Areną Kraków, w której także 13 listopada odbędzie się koncert „Bóg liczy na Ciebie!” będący podziękowaniem za ŚDM.

– Na ręce tych wszystkich, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, którzy zabezpieczają takie wydarzenie, należą się ogromne podziękowania. Światowe Dni Młodzieży były wielkim świętem radości, wielkim świętem wspólnoty. Chcę podkreślić, że gdyby nie te służby, które przez 24 godziny na dobę pracowały w tamte dni, żebyśmy wszyscy mogli się czuć bezpiecznie, to nie moglibyśmy mówić, że było to wydarzenie, w czasie którego odnieśliśmy ogromny sukces – powiedziała Beata Szydło.

– Dzisiaj chcemy podziękować ratownikom medycznym, chcemy podziękować przedstawicielom służby zdrowia, tym wszystkim, którzy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów i mieszkańców w czasie tego ważnego wydarzenie – dodała.

Szefowa rządu przekazała 10 karetek: osiem – małopolskim jednostkom medycznym (w tym jedną Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu) oraz po jednej jednostkom w Częstochowie (woj. śląskie) i w Staszowie (woj. świętokrzyskie). Są to nowe karetki, które były, zakupione na Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 r. odbyły się w Krakowie.