Polacy najlepsi w Grupie A CEV EuroVolley 2021 w Krakowie

9 września 2021

Nasza Reprezentacja w swoim ostatnim spotkaniu w ramach rywalizacji w grupie A CEV EuroVolley Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021, której mecze rozgrywane były w TAURON Arenie Kraków pokonała Ukrainę 3:0. Tym samym, biało-czerwoni z kompletem zwycięstw wygrali krakowską grupę.

Teraz obie ekipy udadzą się do Gdańska, gdzie odbędzie się faza pucharowa czempionatu Starego Kontynentu. Nad morze pojedzie też Portugalia, awansując dzięki wygranej 3:1 z Grecją. Stawkę drużyn, które występowały w Krakowie i zagrają w 1/8 finału uzupełnia Serbia.

EuroVolley 2021 Mężczyzn to bez wątpienia jeden z największych turniejów sportowych organizowanych w naszym kraju w bieżącym roku. Choć czempionat Starego Kontynentu organizują cztery państwa: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia, to właśnie w naszym kraju rozgrywanych jest najwięcej spotkań, w tym najważniejszy starcie imprezy – wielki finał mistrzostw. Łącznie w polskich halach (Kraków, Katowice, Gdańsk) odbędzie się aż 25 meczów EuroVolley’a.

W TAURON Arenie Kraków rozgrywane były mecze grupy A, w które rywalami Polaków były: Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja i Portugalia.

Oficjalna strona imprezy: https://eurovolley.cev.eu/pl/me-mezczyzn-2021/