POLSAT BOXING NIGHT: ADAMEK VS MOLINA – FINAL CALL!

16 lutego 2016

kwietnia 2016 r. TAURON Arena Kraków

To będzie najgorętsze bokserskie starcie tej wiosny w Polsce. 2 kwietnia podczas Polsat Boxing Night, w TAURON Arenie Kraków w walce wieczoru zmierzą się dwie gwiazdy światowego boksu: najwybitniejszy polski pięściarz zawodowy – Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) oraz Amerykanin Erick Molina (24-3,18 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku jest pas IBF InterContinental. Galę na żywo z Krakowa będą mogli zobaczyć w systemie „pay-per-view” abonenci Cyfrowego Polsatu i użytkownicy największej polskiej telewizji internetowej IPLA.

Tomasz „Góral” Adamek to były mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej, pretendent do tytułu w wadze ciężkiej i jedyny Polak w historii nagrodzony pasem magazynu The Ring. Eric Molina – Teksańczyk z meksykańskimi korzeniami – dziewięć miesięcy temu boksował o pas mistrzowski WBC z pogromcą Artura Szpilki – Deontayem Wilderem. Molina walkę przegrał, ale w 3 rundzie był bliski znokautowania mistrza. Zwycięzca walki wieczoru na Polsat Boxing Night – Final Call znajdzie się wysoko w rankingu IBF i jest wielce prawdopodobne, że dostanie szansę walki o pas mistrza świata. Dla 39-letniego Adamka to naprawdę ostatni dzwonek!

Wszystkie poprzednie gale Polsat Boxing Night cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno widowni telewizyjnej, jak i widzów wypełniających hale. Gale Polsat Boxing Night, wyznaczyły nową jakość w polskim boksie, zarówno jeśli chodzi o poziom sportowy, jak i organizacyjny. Częścią historii polskiego boksu stały się już spektakularne pojedynki Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem i Przemysławem Saletą, czy walka Tomasza Adamka z Arturem Szpilką.

Teraz ponownie w ringu w walce wieczoru zobaczymy Tomasza Adamka, którego czeka trudna przeprawa z Erickiem Moliną. Gale Polsat Boxing Night to przede wszystkim fantastyczne sportowe emocje, świetna organizacja i wielkie wydarzenie towarzyskie. Każda gala gości gwiazdy showbiznesu, aktorów, muzyków, przedstawicieli świata biznesu i polityki.

„Polsat Boxing Night Adamek – Molina” o godzinie 18.30 dla widzów PPV Cyfrowego Polsatu i IPLI rozpocznie się studiem prowadzonym przez Mateusza Borka. Galę poprowadzą Waldemar Kasta i Paweł Wójcik.

KARTA WALK POLSAT BOXING NIGHT

EWA BRODNICKA (10-0, 2 KO) – ANITA TORTI (9-5-1, 3 KO)

WAGA LEKKA, WALKA O PAS EBU – 10 RUND

RAFAŁ JACKIEWICZ (47-14-2, 22 KO) – MICHAŁ SYROWATKA (13-1, 4 KO)

WAGA PÓŁŚREDNIA – 10 RUND

MATEUSZ MASTERNAK (36-4, 26 KO) – ERIC FIELDS (24-3, 16 KO)

WAGA JUNIOR CIĘŻKA – 10 RUND

MICHAŁ CIEŚLAK (11-0, 7 KO) – FRANCISCO PALACIOS (23-3, 14 KO)

WAGA JUNIOR CIĘŻKA – 10 RUND

ANDRZEJ WAWRZYK (31-1, 17 KO) – MARCIN REKOWSKI (17-2, 14 KO)

WAGA CIĘŻKA – 10 RUND

TOMASZ ADAMEK (50-4, 30 KO) – ERIC MOLINA (24-3, 18 KO)

WAGA CIĘŻKA, WALKA O PAS IBF INTER-CONTINENTAL – 12 RUND

Bilety na Polsat Boxing Night już od 40 złotych do kupienia na eBilet.pl.