POLSAT BOXING NIGHT I NIE TYLKO

26 lutego 2016

25.02 w TAURON Arenie Kraków zaprezentowali się zawodnicy, którzy zmierzą się w zaplanowanej na 2 kwietnia Polsat Boxing  Night. Prezentację bokserów poprzedziły rozmowy Mateusza Borka z Wiceprezesem Agencji Rozwoju Miasta Jackiem Gryzło oraz Marianem Kmitą i Pawłem Wójcikiem z telewizji Polsat. Zapowiedziano trwałą współpracę stacji z TAURON Areną Kraków.

Ta współpraca, jak zaznaczył Wiceprezes J. Gryzło obejmie najbliższe 3 lata. Dzięki temu,widzowie w TAURON Arenie Kraków jak i anten Polsatu zobaczą szereg ważnych sportowych wydarzeń, obok boksu również piłkę ręczną i siatkówkę. Przypomnijmy; to podczas transmitowanych przez Polsat meczów piłki ręcznej: ubiegłorocznego starcia Paris Saint Germain z Vive TAURONEM Kielce oraz tegorocznych meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej TAURON Arena odnotowała rekordy frekwencyjne. Każdy z meczów oglądało blisko 15 000 kibiców – to wynik jakiego nie powtórzyła żadna z polskich aren Mistrzostw Europy.

Przed nami jednak już 2 kwietnia gala Polsat Boxing Night.W TAURON Arenie Kraków w walce wieczoru zmierzą się dwie gwiazdy światowego boksu: najwybitniejszy polski pięściarz zawodowy – Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) oraz Amerykanin Erick Molina (24-3,18 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku jest pas IBF InterContinental. Galę na żywo z Krakowa będą mogli zobaczyć w systemie „pay-per-view” abonenci Cyfrowego Polsatu i użytkownicy największej polskiej telewizji internetowej IPLA.

Tomasz „Góral” Adamek to były mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej, pretendent do tytułu w wadze ciężkiej i jedyny Polak w historii nagrodzony pasem magazynu The Ring. Eric Molina – Teksańczyk z meksykańskimi korzeniami – dziewięć miesięcy temu boksował o pas mistrzowski WBC z pogromcą Artura Szpilki – Deontayem Wilderem. Molina walkę przegrał, ale w 3 rundzie był bliski znokautowania mistrza. Zwycięzca walki wieczoru na Polsat Boxing Night – Final Call znajdzie się wysoko w rankingu IBF i jest wielce prawdopodobne, że dostanie szansę walki o pas mistrza świata. Dla 39-letniego Adamka to naprawdę ostatni dzwonek!

Wszystkie poprzednie gale Polsat Boxing Night cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno widowni telewizyjnej, jak i widzów wypełniających hale. Gale Polsat Boxing Night, wyznaczyły nową jakość w polskim boksie, zarówno jeśli chodzi o poziom sportowy, jak i organizacyjny. Częścią historii polskiego boksu stały się już spektakularne pojedynki Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem i Przemysławem Saletą, czy walka Tomasza Adamka z Arturem Szpilką.

Teraz ponownie w ringu w walce wieczoru zobaczymy Tomasza Adamka, którego czeka trudna przeprawa z Erickiem Moliną. Gale Polsat Boxing Night to przede wszystkim fantastyczne sportowe emocje, świetna organizacja i wielkie wydarzenie towarzyskie. Każda gala gości gwiazdy showbiznesu, aktorów, muzyków, przedstawicieli świata biznesu i polityki.

„Polsat Boxing Night Adamek – Molina” o godzinie 18.30 dla widzów PPV Cyfrowego Polsatu i IPLI rozpocznie się studiem prowadzonym przez Mateusza Borka. Galę poprowadzą Waldemar Kasta i Paweł Wójcik.

Bilety na Polsat Boxing Night już od 40 złotych do kupienia na eBilet.pl.