Pora na lato w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków

19 maja 2023

Sportowe soboty i rodzinne niedziele, koncerty plenerowe, pokazy filmów pod chmurką, warsztaty i animacje dla najmłodszych oraz spotkania z miłośnikami klasyków samochodowych. Do tego długa lista wydarzeń wewnątrz obiektu. Tegoroczne wakacje zaczynamy już w maju i zapraszamy do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w największej zielonej strefie wypoczynku w mieście, czyli w Arenie Garden przy TAURON Arenie Kraków!

O tym, co będzie się działo w nadchodzących miesiącach w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków podczas piątkowej (19 maja) konferencji prasowej mówili: Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej, Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., Marzena Paszkot – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Włodzimierz Leksa – Prezes Mety sp. z o.o.

Cykl plenerowych wydarzeń zainaugurujemy 28 maja (niedziela, godz. 11:00-19:00) podczas XI Święta Rodziny Krakowskiej, które po raz pierwszy odbędzie się na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Organizowane przez Miasto Kraków wydarzenie od lat przyciąga tłumy krakowian i promuje wartości rodzinne, integrację międzypokoleniową oraz aktywny tryb życia. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Rodzina to drużyna”, strefy które zostaną utworzone przy arenie będą nawiązywać do bycia drużyną w sporcie i rekreacji, kulturze, edukacji i rozrywce, ekologii, zdrowiu i bezpieczeństwie.

Wakacje z kulturą

AreNa Lato Festival – wakacje z kulturą przy TAURON Arenie Kraków, to wydarzenie na które wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa zapraszamy 17 czerwca (sobota, godz. 14:00-22:00). Na plenerowej scenie wystąpią artyści związani z Krakowem: Lor, KIWI, Sarapata, Runforrest i BORYS KUNKIE. W programie znajdą się także wykłady dotyczące pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny!

 

Dzień później, 18 czerwca (niedziela, od godz. 15:00) zapraszamy na Festiwal Kolorów, czyli najbardziej kolorową imprezę w Krakowie. Obowiązkowym i kluczowym punktem wydarzenia są cogodzinne, wspólne wyrzuty w górę barwnego pudru Kolory Holi, który nad głowami uczestników tworzy wielobarwną chmurę, kolorując wszystkich dookoła.

Datę 29 lipca (sobota) w kalendarzu mogą zapisać miłośnicy kina pod chmurką. Przy TAURON Arenie Kraków odbędzie się wtedy Wakacyjny Piknik Filmowy. Fanów polskiej muzyki zapraszamy natomiast 25 i 26 sierpnia (piątek, sobota, od godz. 16:00) na Rockowizna Festiwal Kraków, podczas którego wystąpią takie gwiazdy jak: T.Love, Ørganek, Blenders, Kult, Nocny Kochanek i Happysad. Bilety są jeszcze w sprzedaży – LINK TUTAJ.

Wakacje planujemy zakończyć w lotniczej atmosferze 27 sierpnia (niedziela) podczas wydarzenia OdLOTowa Arena. Więcej szczegółów już wkrótce! Z kolei powrót do szkoły krakowskich uczniów zainaugurujemy VII Wielką Lekcją Ekologii w plenerze, która odbędzie się 17 września. Towarzyszyć jej będzie hasło „Kierunek: dobry klimat”.

Sportowe soboty i rodzinne niedziele

Jak na partnera programu „Kraków w Formie” przystało, wakacyjne soboty rezerwujemy na sportowe zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Non-Stop Zdrowie”. Zaczynamy 1 lipca. Będziemy ćwiczyć wspólnie z trenerami z AZS AWF Kraków i firmy Decathlon. W programie znajdą się ćwiczenia koordynacyjne z hula hop, ćwiczenia z równowagi, ćwiczenia gibkościowe i rozciągające na matach, ćwiczenia wzmacniające i oporowe oraz ćwiczenia wytrzymałościowe – Slow Jogging.

W wakacyjne niedziele planujemy spotkania z kulturą, literaturą i tańcem oraz warsztaty i animacje dla dzieci. W programie znajdą się również spotkania z gośćmi z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i ich podopiecznymi oraz gośćmi z Biblioteki Kraków.

Na najbliższe zajęcia zapraszamy jeszcze w maju – będzie to pokaz baniek mydlanych z Dori’s Event (21 maja) oraz pokaz naukowy Doktora WOW (28 maja). Czerwiec zaczynamy atrakcjami z okazji Dnia Dziecka (1-4 czerwca), wśród nich będą warsztaty balonowe, zumba dla dzieci oraz występ duetu: Bernadeta i Karol. Z kolei 8 czerwca (czwartek) w Arenie Garden wystąpi Kraków Street Band, a 11 i 25 czerwca (niedziele) zapraszamy na animacje z Panem Piratem.

W każdą środę zapraszamy do kawiarni Arena Coffee w Małej Hali na PubQuiz, czyli grę drużynową z nagrodami. W czwartki, przed wejściem nr 3 do areny, organizowane będą warsztaty Afro Dance dla nieco starszych dzieci i dorosłych.

Lato wśród kwiatów

Strefa Areny Garden powoli nabiera wakacyjnego klimatu. Przed TAURON Arenę Kraków wróciły palmy, kwiatowe i roślinne dekoracje, wygodne, wiklinowe budki znane z gorących plaż, meble z europalet i leżaki, które można zabrać na trawę. Jak co roku będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy ściance z kwiatów lub przy neonie „Arena Garden”.

Strefa gastronomiczna koncentruje się wokół placu po południowej stronie areny i niezmiennie oferuje mnóstwo pysznego jedzenia. Na chętnych czeka strefa food trucków z jedzeniem, napojami i słodkościami. W ofercie są: lody, gofry bąbelkowe, kawa, zimne napoje, pizza, grill, frytki, burgery, zapiekanki i hot-dogi. Każdego dnia działa także kawiarnia Arena Coffee w Małej Hali – doskonałe miejsce do organizacji imprez rodzinnych i spotkań firmowych.

Dmuchańce i klasyki

Dodatkową atrakcją dla dzieci ponownie będzie wesołe miasteczko – dmuchańce, które zainauguruje swoją działalność 28 maja. Będzie czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00 oraz w piątki, soboty i niedziele od 10:00 do 20:30. Ponownie działać będzie też wypożyczalnia autek elektrycznych (w wybrane niedziele).

Miłośników klasycznej motoryzacji z pewnością ucieszy fakt, że przed arenę wracają również czwartkowe spotkania Krakowskich Klasyków Nocą, które będą się odbywać na parkingu autobusowym lub technicznym areny. Inauguracja sezonu zaplanowana jest na 25 maja, o godz. 18:00.

A wewnątrz areny…

Niezależnie od stref działających na zewnątrz TAURON Areny Kraków przez całe wakacje odbywać się będą wydarzenia wewnątrz obiektu. Jeszcze w maju czekają nas koncerty: Il Volo, Hansa Zimmera, Def Leppard i Mötley Crüe oraz konferencja „Openminded venue – Otwarci na kreatywność” w Małej Hali, dedykowana dla branży MICE i marketingowej. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny – więcej szczegółów TUTAJ. W czerwcu w obiekcie zagoszczą: André Rieu, Deep Purple, Nazareth, Iron Maiden i Kiss. Sportowych emocji dostarczą nam uczestnicy Finału GOMAR Koszykarskiej Ligi Szkolnej – Dnia Dziecka z Radwan Sport, HIGH League 7 oraz Igrzysk Europejskich – w arenie odbędą się zawody w szermierce.

Lipiec to koncerty Zucchero i Stinga oraz Ryucon, czyli Festiwal Kultury Dalekowschodniej. W sierpniu zapraszamy na XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz koncerty zespołów Depeche Mode i TV Girl. We wrześniu w arenie odbędą się koncerty Louisa Tomlinsona i „Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams” oraz HackYeah Hackathon.

Przed nami kolejne ogłoszenia! Pełen program imprez w TAURON Arenie Kraków jest dostępny na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/.

Warto wiedzieć

Organizatorem stref Arena Garden i AreNa Lato są: firma Meta sp. z o.o. i Arena Kraków S.A.

Godziny otwarcia strefy Arena Garden: poniedziałki, wtorki, środy: godz. 12:00-20:00 (frytki, pizza, burger), czwartki: godz. 12:00-20:00 (frytki, pizza, burger, lody, kawa), piątki: godz. 12:00-22:00 (frytki, pizza, burger, lody, kawa, słodziak, grill), soboty i niedziele: godz. 10:00-22:00 00 (frytki, pizza, burger, lody, kawa, słodziak, grill, zapiekanki, hot dog).

Śledźcie profile www.facebookcom/TAURONArenaKrakow i www.facebook.com/ArenaGardenKrakow oraz stronę www.tauronarenakrakow.pl i bądźcie na bieżąco z tym, co dla Was przygotowaliśmy na najbliższe miesiące!