POWSTAJE POSTÓJ TAXI PRZY TAURON ARENIE KRAKÓW

23 listopada 2016

Rozpoczęła się zapowiadana budowa postoju dla taksówek przy ul. Lema. Stworzenie nowego miejsca postoju było inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstaje przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dla Agencji Rozwoju Miasta S.A. niezwykle ważne jest to, aby goście, którzy odwiedzają TAURON Arenę Kraków mieli możliwość łatwego i szybkiego dotarcia na wydarzenia. Nowy postój dla taksówek z pewnością będzie miał na to ogromny wpływ, dlatego od początku braliśmy udział w rozmowach dotyczących jego powstania i cieszymy z rozpoczęcia jego budowy – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.

Parking powstaje przy ul. Lema (między al. Pokoju a TAURON Areną Kraków). Prace potrwają około dwóch tygodni w zależności od warunków atmosferycznych. Budowa (wraz z przygotowaniem projektu) będzie kosztować prawie 120 tys. zł.

Iwona Król, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zaznacza, że już w ubiegłym roku ZIKiT starał się o umieszczenie tej inwestycji w budżecie miasta. – Nie udało się jednak tego zrobić, dlatego przesunęliśmy zaoszczędzone środki z innego zadania na ten cel i realizujemy ją w tym roku – mówi.