Przygoda z curlingiem w TAURON Arenie Kraków

27 listopada 2023

Dobra wiadomość dla amatorów sportów zimowych! W TAURON Arenie Kraków znów będziecie mogli przekonać się jakim wyzwaniem jest uprawianie curlingu pod okiem profesjonalnych trenerów z Krakowskiego Klubu Curlingowego. Tory curlingowe, już po raz trzeci, pojawią się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Będą czynne od 6 grudnia 2023 r. (środa) do 24 marca 2024 r.

Curling jest grą strategiczną na zasadach fair play. To sport olimpijski, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci, sprawności. Co więcej, jest świetną formą integracji i dobrej zabawy. Curling w TAURON Arenie Kraków to przede wszystkim przygotowana według najwyższych standardów powierzchnia lodu. To opieka instruktorska, którą pełnią wieloletni członkowie Krakowskiego Klubu Curlingowego. To także cały niezbędny do zagrania w curling sprzęt, wypożyczany do treningu w cenie biletu (kamienie, szczotki, slajdy na obuwie).

Ferie z curlingiem

Z torów curlingowych można korzystać w dwóch formach: indywidualnych zajęć otwartych z instruktorem oraz wynajęcia torów na wyłączność.

Krakowski Klub Curlingowy zaprasza także na dodatkowe wydarzenia.

W dniach 17 i 18 lutego 2024 r. zajęcia w ramach „Ferii z curlingiem”. Klub planuje też rozgrywki Ligi Par, Ligi KKC oraz Turniej Juniorów.

INFOMACJE PRAKTYCZNE

MIEJSCE I DATY

Tory curlingowe znajdują się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Wejście od strony ul. Dąbskiej/ parkingu autobusowego.

Termin działalności torów: 6 grudnia 2023 r. (środa) – 24 marca 2024 r. (niedziela).

GODZINY OTWARCIA I REZERWACJA MIEJSC

Tory są dostępne od wtorku do niedzieli, w dwóch formach:

wejść biletowanych/ zajęcia otwarte – każdy może wejść na tor, wykupując bilet wstępu i pod okiem instruktora bawić się z innymi uczestnikami curlingiem. Taka forma jest dostępna podczas godzinnych zajęć w soboty i niedziele w godz. 14:00-16:00 (wejścia o godz. 14:00 oraz 15:00).

– rezerwacji toru – tor oraz opiekę instruktorską można wynająć na wyłączność poprzez wybranie terminu na stronie: https://curlingwkrakowie.pl/, w sekcji „rezerwacja”. Terminy dostępne to godz. 16:00-22:00 (wtorek-piątek), godz. 14:00-22:00 (soboty i niedziele). Poniedziałki – nieczynne. Możliwy jest wynajem dla grup poza godzinami otwarcia po wcześniejszym umówieniu mailowym.

CENNIK

Zajęcia otwarte (1 godzina / mały tor)

Bilet normalny – 40 zł

Bilet ulgowy – 20 zł (uczniowie i studenci do 26 roku życia za okazaniem legitymacji

Wynajęcie toru (1 godzina)

Duży tor – 260 zł

Mały tor – 170 zł

Opieka instruktora – 120 zł

DODATKOWE INFORMACJE

https://curlingwkrakowie.pl/, https://www.facebook.com/curlingwkrakowie