Punkt Szczepień Powszechnych w TAURON Arenie Kraków

24 maja 2021

Punkt Szczepień Powszechnych w TAURON Arenie Kraków, prowadzony przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie jest czynny przez siedem dni w tygodniu od godz. 8:00 do godz. 20:00. Od 2 czerwca w Punkcie dostępna będzie szczepionka firmy Pfizer. Cały czas dostępna jest także szczepionka AstraZeneca.

Punkt szczepień znajduje się w TAURON Arenie Kraków przy ul. S. Lema 7.

Wejście do punktu odbywa się przez Wejście nr 1 (naprzeciw ul. Lema).

Stanowiska do szczepień są zlokalizowane we foyer obiektu.

Uwaga! Prosimy o przychodzenie na szczepienie we wskazanym dniu, maksymalnie na 10-20 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia, po wcześniejszej rejestracji. Nie ma konieczności przychodzenia z dużym wyprzedzeniem.

Szczepienie od A do Z

Przy wejściu do obiektu mierzona jest temperatura osób udających się na szczepienie.

Po przekroczeniu drzwi należy podejść do stanowisk rejestracji usytuowanych naprzeciw wejścia. Tutaj odbywa się potwierdzenie zarejestrowania pacjenta w danym terminie i sprawdzenie dokumentów.

Przed wykonaniem szczepienia konieczne jest wypełnienie ankiety POBIERZ TUTAJ.

Prosimy o zgłaszanie się do punktu szczepień z wypełnioną ankietą.

Istnieje też możliwość wypełnienia ankiety na miejscu. Stoliki, przy których można to zrobić są zlokalizowane między wejściem głównym, a rejestracją.

Po rejestracji należy udać się do jednego ze wskazanych przez obsługę stanowisk, przy których prowadzone są szczepienia lub poczekać na swoją kolej w wyznaczonej do tego celu poczekalni.

Przebieg szczepienia

Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia.

Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego.

W przypadku otrzymania szczepionki, która wymaga drugiej dawki, na drugi termin będzie można umówić się od razu po wykonanym szczepieniu.

Dystans, dezynfekcja maseczka

Osoby odwiedzające punkt szczepień muszą mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu oraz zachowywać odpowiedni dystans (m.in. 1,5 m) między osobami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu.

W trakcie przebywania na terenie obiektu należy stosować się do poleceń obsługi PSP oraz podawanych komunikatów.

Kontakt

Informacji wyłącznie na temat Punkt Szczepień Powszechnych w TAURON Arenie Kraków będzie udzielana pod numerem telefonu: 12 349 15 00 (od 7 maja), można też wysłać e-mail na adres: szczepienia.tauronarena@mco.krakow.pl.

 

DODATKOWE INFORMACJE  DOTYCZĄCE PUNKTU SZCZEPIEŃ W TAURON ARENIE KRAKÓW

Rejestracja na szczepienie w PSP w TAURON Arenie Kraków odbywa się, zgodnie
z Narodowym Programem Szczepień, za pośrednictwem kilku kanałów, są to:

– całodobowa i bezpłatna infolinia 989,

– elektroniczna e-Rejestracja (https://pacjent.gov.pl/),

– wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,

– rejestracja telefoniczna w punkcie szczepień pod numerem telefonu 12 349 15 00,

– bezpośrednio w punkcie szczepień.

Informujemy, że osoby, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą zgłosić się na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnych w TAURON Arenie Kraków poza kolejnością. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, zalecamy natomiast wcześniejszy kontakt z punktem szczepień: te. 12 349 15 00, e-mail na adres: szczepienia.tauronarena@mco.krakow.pl.

Wraz z osobą niepełnosprawną mogą zaszczepić się także jej opiekunowie (maksymalnie 3 osoby).

***

Przypominamy, że TAURON Arena Kraków to obiekt w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Udogodnienia dotyczą zarówno wnętrza obiektu jak i przestrzeni wokół niego.

Rampy podjazdowe (wyposażone w odpowiednie poręcze), zlokalizowane przy schodach głównych z obu stron TAURON Areny Kraków (od strony ul. Lema oraz Parku Lotników Polskich) umożliwiają dotarcie na poziom wejść do obiektu. Ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki.

Dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających samochodami, przygotowano widoczne i dobrze oznakowane miejsca parkingowe na parkingu zewnętrznym, przy wejściu głównym do obiektu.

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się w TAURON Arenie Kraków przy ul. Stanisława Lema 7. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. ZOBACZ MAPKĘ.

Główne wejście do obiektu (nr 1) znajduje się od strony ul. Lema. Prowadzą do niego szerokie schody, a także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Dojazd tramwajem

Przystanek TAURON Arena Kraków al. Pokoju: linie nr 1, 14 i 22

Przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II): linie nr 4, 5, 9, 10, 49, 52

Dojazd autobusem

Przystanek TAURON Arena Kraków al. Pokoju: linia nr 128

Przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta: linie nr 124,128, 424

Przystanek TAURON Arena Kraków (pod wejściem głównym przy ul. Lema): linia nr 128.

TAXI

Przy ul. Lema, przy TAURON Arenie Kraków zlokalizowany jest postój TAXI.

***

Dojazd do punkt pobrań drive&go-thru Diagnostyki

Uwaga! Dojazd do punktu pobrań, w którym przeprowadzane są testy na Covid-19 jest możliwy tylko od strony al. Pokoju (M1).

Dla osób przyjeżdżających na szczepienie udostępniony będzie parking zewnętrzny górny, z wjazdem od strony ul. Lema. Parking będzie bezpłatny.

Osoby przyjeżdżające od strony al. Pokoju: na drugich światłach należy skręcić w prawo.

Osoby przyjeżdżające od strony al. Jana Pawła II: na pierwszych światłach należy skręcić w lewo.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień można też znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta).

Dodatkowe informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 są dostępne na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Punkt Szczepień Powszechnych w TAURON Arenie Kraków został utworzony przez Miasto Kraków w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Podmiotem odpowiedzialnym za przygotowanie punktu jest Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków Punkty Szczepień Powszechnych zostały utworzone także w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267 (https://mco.krakow.pl/) i w Hali Sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.