R8 BASKET AWANSUJE DO 1. LIGI

10 maja 2017

Wiele treningów i meczów pełnych poświęceń. Godziny spędzone na szlifowaniu taktyki oraz analizie gry przeciwnika. Do tego nowi gracze, a także świadomość celu, który należy zrealizować! Dzięki drugiemu zwycięstwu w półfinale drużyna R8 Basket zapewniła sobie upragniony awans do 1. ligi, co oznacza przepustkę do gry na ogólnopolskiej arenie!

Drużyna R8 Basket zapewniła sobie awans podczas meczu, który 6 maja odbył się w Lublinie. Było to rewanżowe spotkanie z AZS UMCS Lublin zakończone wynikiem 86:63. Pierwszy mecz został rozegrany 30 kwietnia w Małej Hali TAURON Areny Kraków i oczywiście zakończył się zwycięstwem krakowskiej drużyny 93:64.

A tak drużyna opisywała awans na swoim profilu na facebooku: „zdajemy sobie sprawę, jak dobrzy zawodnicy grają w naszej drużynie i bardzo nas to cieszy. Ale nazwiska nie zwyciężają meczów i nie awansują – czyni to drużyna. Od początku sezonu prezes, trener i wszyscy związani z R8 Basket powtarzali, że tworzymy drużynę, która w perspektywie kilku lat ma walczyć na najwyższym poziomie. Drużynę, cały team, łącznie z zapleczem, z budującą się grupą kibiców, z całą atmosferą dookoła. Wiele mówiło się o transferach, a dużo mniej o kolektywie i klimacie, który staramy się tworzyć, o drużynie właśnie. A to właśnie z drużyny, jaka powstała na przestrzeni roku, jesteśmy najbardziej zadowoleni. Z tego jak gramy, jak się potrafimy cieszyć, jak się dogadujemy – wszyscy, którzy tę drużynę tworzą. To jest nasz największy sukces i przyczyna awansu w takim stylu. I to jest baza, na której te jeszcze większe rzeczy można budować”

I zapraszają: „Już teraz rezerwujcie sobie czas w sobotę 20 maja. Mecz od godz. 16:00, ale atrakcje specjalne już od 14:00 na Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zakończmy ten sezon najlepiej jak się da!!!”

Dodatkowe informacje o R8 Basket są dostępne na stronach: www.facebook.com/R8BasketKrakow i http://r8basket.pl/.