Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej

4 maja 2023

Zbliża się XI edycja wiosennego święta krakowskich rodzin! Finał wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 28 maja (niedziela) -w tym roku po raz pierwszy na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. 

W weekend 26–28 maja mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli okazję do integracji w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Będą m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia. Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”. Poznajmy rodzinny Kraków!

Kluby sportowe, młodzieżowe domy kultury, centra kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej tegorocznego święta.

Nie tylko dla najmłodszych

Finał wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 28 maja. W tym roku po raz pierwszy na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Organizatorom zależy na pokazaniu kolejnego, atrakcyjnego i zielonego obszaru Krakowa. Tutaj rodziny będą mogły razem aktywnie spędzić czas, w ramach udziału w różnorodnych pokazach, warsztatach i konkursach. Będzie również możliwość skorzystania z porad i badań, których udzielać będą pracownicy służby zdrowia. Ciekawe pokazy i moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, przygotują przedstawiciele służb mundurowych. Tematem przewodnim święta będzie szeroko rozumiana aktywność ponadpokoleniowa rodzin, pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Plan wydarzeń:

  • 26–28 maja – aktywności w krakowskich instytucjach kultury, sportu i rekreacji
  • 28 maja, niedziela, w godz. 11.00–19.00, tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków.

Wydarzenie zostanie podzielone tematycznie – „Rodzina to drużyna” w:

  • kulturze
  • sporcie i rekreacji
  • edukacji i rozrywce
  • ekologii
  • zdrowiu i w bezpieczeństwie.

W określonych obszarach odbędą się m.in. prezentacje z zakresu ratownictwa (m.in. drogowego i wodnego), pokazy straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie również możliwość oddania krwi w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa – „Krwiobus”.

Chętni będą mogli również zarejestrować się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Medycy będą udzielać porad i prowadzić akcje profilaktyczne. Panie z grupy wiekowej 50–69 (zgodnie z zasadami refundacji NFZ) będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii.

Wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt

Podczas finałowego wydarzenia będzie również możliwość adopcji psa oraz wsparcia podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zbiórce na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Będą zbierane zabawki, żywność oraz datki finansowe.

Na scenie, zlokalizowanej w centralnym miejscu, odbędą się występy solistów, grup wokalnych i tanecznych. Zaprezentowane zostaną spektakle teatralne i różnorodne pokazy. Kulminacją będzie koncert finałowy.

Wspólne świętowanie będzie kolejną okazją do pokazania, że Kraków jest miastem przyjaznym rodzinie. Jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pobytu, dbającym o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości.

Zapraszamy do udziału wszystkie krakowskie rodziny oraz gości przebywających w naszym mieście!

Szczegółowy program święta zostanie opublikowany wkrótce.

www.krakow.pl