REPREZENTACJE GOTOWE DO GRY NA NAJPIĘKNIEJSZEJ ZE SPORTOWYCH AREN

12 lipca 2016

 Final Six Ligi Światowej w TAURON Arenie Kraków

We wtorek (12 lipca)  z dziennikarzami spotkali się wszyscy trenerzy i kapitanowie zespołów oraz organizatorzy wydarzenia. Wszyscy zgodnie powtarzali, że TAURON Arena Kraków to jedna z najlepszych hal, w której panuje niesamowita atmosfera. Bruno Rezende – kapitan Brazylijczyków dodał też, że to najpiękniejsza z hal w których do tej pory grał!

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: W imieniu władz PZPS i Prezesa Związku Jacka Kasprzyka witam wszystkich uczestników turnieju. Dziękuję Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej za zaufanie i przyznanie Polsce organizacji wielkiej siatkarskiej imprezy. Nasz kraj po raz czwarty będzie gospodarzem finałowego turnieju Ligi Światowej. Dziękuję władzom Krakowa za wieloletnią współpracę z naszym Związkiem i jestem przekonany, że Final Six Ligi Światowej będzie służyć popularyzacji sportu oraz siatkówki.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: cieszę się, że Kraków znowu gości siatkarską imprezę najwyższego poziomu. Witam wszystkich w imieniu Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Jestem przekonany, że ekipy spędzą miły tydzień w naszym mieście, a wszystkim życzę wielu sportowych wrażeń.

Andrzej Lemek, prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej: W Krakowie rozegrany zostanie kolejny duży turniej w siatkówce. Uczestnikom życzę sukcesów tutaj oraz w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Reprezentacja Brazylii

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii: Cieszę się, że znowu zagram w Polsce. Hala w Krakowie jest najwspanialsza z tych, w których grałem. Teraz mamy czas, żeby poprawić naszą formę przed igrzyskami. W naszej kadrze rozmawiamy o najważniejszej imprezie czterolecia. Zagramy przed własną publicznością i postaramy się wyciągnąć z tego faktu dobre strony.

Benardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii: Dla każdego kto pracuje w siatkówce jest wielką przyjemnością uczestniczyć w imprezach organizowanych w Polsce. Na meczach jest kapitalna atmosfera, a turnieje są doskonale zorganizowane. Dziękuję Krakowowi, że został gospodarzem Final Six Ligi Światowej. Zagramy w bardzo silnej grupie. Zespoły USA i Włoch pokazały w fazie interkontynentalnej, że są bardzo mocne.

Reprezentacja Włoch

Emanuele Birarelli: kapitan reprezentacji Włoch: czuję się szczęśliwy, że mogę znowu zagrać w Krakowie. Przyjemnie jest grać przy tak znakomitej widowni, w świetnej hali. Mamy silny zespół i jeszcze nie pokazaliśmy naszej najlepszej siatkówki.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch: dobrze jest grać w Polsce, w tym kraju siatkówka zajmuje wyjątkowe miejsce. Mamy silnych rywali. Zespoły Brazylii i USA zajęły dwa czołowe miejsca w tabeli fazy interkontynentalnej. Trzeba będzie zaprezentować kawał dobrej siatkówki, żeby awansować do półfinału.

Reprezentacja USA

David Lee, kapitan reprezentacji USA: Po raz kolejny zagram w krakowskiej hali, jednej z najlepszych jakie widziałem. Przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich i w Final Six zamierzamy zebrać jak najwięcej doświadczenia i poznać naszych rywali.

John Speraw, trener reprezentacji USA: Trzeci raz zagramy w Krakowie. Atmosfera tutaj jest świetna, a kibice niesamowici. W tym sezonie zaczęliśmy trochę wolniej, ale w ostatnich tygodniach graliśmy już dużo lepiej. Teraz też pracowaliśmy nad naszą formę i mamy nadzieję, że pokażemy to tutaj, a najwyższą dyspozycję osiągniemy w Rio.

Reprezentacja Polski

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w Krakowie, bo to świetne miasto, ładne hala i dużo kibiców. Jestem pewny, że będzie to wspaniała impreza –  sześć najlepszych drużyn gwarantuje niezwykle widowisko. Dużo pracowaliśmy w ostatnich dniach, jesteśmy gotowi, będziemy grać dobrze, a wszyscy zawodnicy są spragnieni gry.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Nie jest tajemnicą, że w tym roku najważniejszym turniejem są Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale Final Six gramy u siebie, przed własną publicznością, więc nie chcemy być tylko tłem dla innych drużyn.  Przyjechaliśmy tutaj zagrać naszą najlepszą siatkówkę i powalczyć o wygraną w turnieju.

Reprezentacja Francji

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji: Jesteśmy dumni będąc częścią tego Final Six. Mamy dobre wspomnienia z Krakowa, graliśmy tutaj pierwszą rundę podczas Mistrzostw Świata, to prawda że ta hala jest niesamowita. Wierzę, że atmosfera będzie jak na Mistrzostwach Świata. Jesteśmy przygotowani na trudne spotkania, ale postaramy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę i wykorzystać te spotkania jako etap w przygotowaniach do Rio.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: Obiekt w Krakowie jest jedną z najlepszych i najpiękniejszych hal jaką znam, i niewątpliwie są tutaj najlepsi kibice. Dlatego cieszymy się, że tutaj jesteśmy, że gramy w szóstce najlepszych drużyn, które są takie same jak rok temu. Mamy tutaj wspaniałe zespoły, niesamowitych kibiców i mamy nadzieję, że pokażemy naszą najlepszą siatkówkę.

Reprezentacja Serbii

Dragan Stankovic, kapitan reprezentacji Serbii: Dotarliśmy do ostatniego etapu Ligi Światowej w tym roku, było trudno przygotować się do tego turnieju –  szczególnie mentalnie – wiedząc, że to już ostatni występ kadry w tym sezonie, a na kolejne mecze w reprezentacji będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku.  Chcemy pokazać się tutaj z jak najlepszej strony podchodząc do każdego meczu tak jakby był finałem. Przyjechaliśmy tutaj jako jedna z sześciu najlepszych drużyn i zrobimy wszystko, aby osiągnąć dobry wynik.

Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii: To zawsze wielki zaszczyt grać w turnieju finałowym, niezależnie czy są to Mistrzostwa Europy czy Liga Światowa. Zagra tu sześć obecnie najlepszych drużyn na świecie, niestety tylko my spośród nich nie zdobyliśmy kwalifikacji olimpijskie.  Będziemy mierzyć się z pięcioma znakomitymi zespołami, wierzę, ze zagramy na takim poziomie jak w fazie grupowej Ligi  Światowej.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.pzps.pl oraz TUTAJ