ROSJA I SERBIA AWANSUJĄ DO PÓŁFINAŁÓW LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

31 sierpnia 2017

3:0 dla Rosji w meczu ze Słowenią i 3:0 dla Serbii w meczu z Bułgarią takimi wynikami zakończyły się czwartkowe (31 sierpnia) ćwierćfinały LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozegrane w TAURON Arenie Kraków. W sobotę (2 września) w półfinałach Rosja zmierzy się z Belgią, a Serbia z Niemcami.

Mecz Rosja – Słowenia (3:0)

Mecz Serbia – Bułgaria (3:0)

NIEZBĘDNIK WIDZA

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO Eurovolley Poland 2017 rozpoczęły się 24 sierpnia (czwartek) i potrwają do 3 września. Mecze fazy grupowej rozgrywane były w czterech Miastach-Gospodarzach: Gdańsku, Szczecinie  Krakowie i Katowicach.

30 sierpnia w Krakowie i Katowicach rozegrane zostały spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów spotkali się 31 sierpnia z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbyły się w Krakowie i Katowicach. Faza finałowa rozegra się w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września odbędą się spotkania półfinałowe, a dzień później mecze o medale mistrzostw Starego Kontynentu.

HARMONOGRAM MECZÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

Faza grupowa

24 sierpnia 

Bułgaria – Rosja 0:3

Słowenia – Hiszpania 3:0

26 sierpnia

Rosja – Słowenia 3:0

Bułgaria – Hiszpania 3:0

28 sierpnia

Słowenia – Bułgaria 0:3

Hiszpania – Rosja 0:3

Faza Playoff – grupa A&C

30 sierpnia (środa)

Bułgaria – Finlandia 3:1

Polska – Słowenia 0:3

Ćwierćfinały

31 sierpnia (czwartek)

Rosja – Słowenia 3:0

Serbia – Bułgaria 3:0

Półfinały

2 września (sobota)

godz. 15:30 – otwarcie bram

godz. 17:30 – półfinał 1

godz. 20:30 – półfinał 2

Finały

3 września (niedziela)

godz. 15:30 – otwarcie bram

godz. 17:30 – mecz o 3. miejsce

godz. 20:30 – finał

Szczegółowy harmonogram wszystkich meczów jest dostępny TUTAJ

WARTO WIEDZIEĆ

Podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 z udziałem szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozegranych zostanie 36 spotkań: 24 w fazie grupowej, 4 barażowe, 4 ćwierćfinałowe, 2 półfinałowe oraz potyczki o trzecie i pierwsze miejsca mistrzostw Europy.

Informacje o drużynach są dostępne TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia w TAURON Arenie Kraków są: Polski Związek Piłki Siatkowej i Europejska Konfederacja Siatkówki, partnerami: Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Krakowskimi Ambasadorami Mistrzostw są: Józefa Ledwig, Elżbieta Porzec-Nowak, Magdalena Śliwa, Wacław Golec, Krzysztof Ignaczak i Grzegorz Wagner. Dodatkowe informacje o Ambasadorach są dostępne TUTAJ.

BILETY NA WYDARZENIE, REGULAMIN

Informacje o wydarzeniu są dostępne na oficjalnej stronie mistrzostw: www.lottoeurovolley2017.com.

REGULAMIN wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Informacje o biletach są dostępne także na stronie: eBilet.pl www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

Kasa nr 1 (organizatora) jest czynna: w dni meczowe w godz. 12:00-21:30, w dni niemeczowe w godz. 12:00-18:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) jest czynna w dni meczowe w godz. 15:30-20:30.

CATERING PODCZAS WYDARZENIA

2 i 3 września goście będą mogli skorzystać z oferty kawiarni znajdującej się w Małej Hali TAURON Areny Kraków oraz strefy cateringowej przed wejściem nr 1 do TAURON Areny Kraków.

2 i 3 września wszyscy uczestnicy wydarzenia będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dotrzeć do restauracji, będą mogły skorzystać z windy nr 7. Restauracja będzie czynna od momentu otwarcia bram.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering (www.arenacatering.plwww.facebook.com/arenacateringmeta).

PARKING W TAURON ARENIE KRAKÓW

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Informacje o parkingu 2 września są dostępne TUTAJ. W tym dniu parking będzie czynny od godz. 14:00.

Informacje o parkingu 3 września są dostępne TUTAJ. W tym dniu parking będzie czynny od godz. 14:00.

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

WZMOCNIENIE KOMUNIKACJI W TRAKCIE MISTRZOSTW

W dniach, w których w TAURON Arenie Kraków organizowane będą mecze (2 i 3 września) około  godz. 22:30–24:00 na liniach tramwajowych 4 i 52 z przystanku „TAURON Arena Kraków Wieczysta” i linii 22 z przystanku „TAURON Arena Kraków Al. Pokoju” w kierunku centrum Krakowa uruchomione zostaną dodatkowe kursy, które łącznie z kursami rozkładowymi będą tworzyły częstotliwość około 15-20 minut.

Ponadto, w wyżej wymienionych dniach około godz. 22:30–24:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii 128, realizowane z częstotliwością co 40 minut. Do obsługi linii 128 od około godz. 15:00 do ostatnich kursów wieczornych będzie kierowany tabor przegubowy.

Przygotowane zostaną także dodatkowe pojazdy rezerwowe, które w razie potrzeby będą kierowane do obsługi wybranych linii.