ROZPOCZĘŁY SIĘ CASTINGI DO MUSICALU „KAROL”

6 maja 2016

Blisko 50 osób wzięło udział w castingu na aktorów-wokalistów do musicalu „Karol” poświęconego życiu św. Jana Pawła II. Przesłuchania artystów odbyły się w środę (11 maja) w TAURON Arenie Kraków. Premierę widowiska zaplanowano na 25 lutego 2017 r. także w TAURON Arenie Kraków.

– Cieszę się, że twórcy musicalu „Karol” zdecydowali się na organizację tego wydarzenia właśnie w TAURON Arenie Kraków. Lepszego miejsca i lepszego miasta, z którym przez tyle lat związany był Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, na tę premierę nie można sobie wyobrazić – mówiła podczas konferencji prasowej poprzedzającej casting Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków.

– TAURON Arena Kraków jest miejscem niezwykłym i mam nadzieję, że spektakl, który tutaj pokażemy również będzie niezwykły – zapowiedział Krzysztof Korwin-Piotrowski reżyser musicalu „Karol”.

O przygotowaniach do premiery oraz o kandydatach biorących udział w castingu mówił Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza i tekstów piosenek do spektaklu. – Wśród chętnych są nie tylko amatorzy, ale też zawodowi aktorzy z teatrów muzycznych, posiadający spory dorobek artystyczny. Poprzeczkę stawiamy wysoko, wymagamy przede wszystkim znakomitych umiejętności wokalnych – zaznaczył.

W konferencji udział wzięli również Katarzyna „Puma” Piasecka – kierownik wokalna musicalu oraz Jacek Kawalec – odtwórca roli Jana Pawła II. – Wyobrażeń Jana Pawła II jest tak wiele, jak ludzi na świecie. Każdy ma swoją wizję, ja też taką posiadam, ale będę się starał być w niej w zgodzie z powszechnym wizerunkiem papieża” – powiedział Jacek Kawalec.

Geppert, Wyszkoni i Cugowscy

Światową prapremierę musicalu „Karol” wielkiego widowiska tanecznego, aktorskiego i wokalnego, stworzonego na podstawie biografii Jana Pawła II publiczność obejrzy 25 lutego 2017 r. na wielkiej scenie TAURON Areny Kraków. W obsadzie musicalu znaleźli się m.in. Jacek Kawalec (w roli Ojca Świętego), Edyta Geppert, Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy. Część ról w spektaklu obsadzona zostanie w drodze castingów.

Pierwsze przesłuchania do musicalu zaplanowano na 11 i 12 maja w Krakowie (w pierwszy dzień w TAURON Arenie Kraków, drugi w Akademii Ignatianum). Twórcy widowiska szukają m.in. odtwórcę roli dziecięcego i nastoletniego Karola Wojtyły oraz wykonawców ról przyjaciół przyszłego Papieża z czasów studenckich. Na castingi zapisało się blisko 300 osób z całej Polski.

Opowieść o niezwykłym człowieku

„Karol” to spektakl, jakiego w naszym kraju dotąd nie było. – Łącząc znakomitą muzykę, taniec, multimedialną scenografię i grę świateł, przedstawimy życie Karola Wojtyły od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Fabuła musicalu skonstruowana została w taki sposób, by przez pryzmat biografii Karola Wojtyły pokazać ważne i ciekawe wydarzenia czy zjawiska z historii XX wieku: kolorowe i wesołe dwudziestolecie międzywojenne, tragedię II wojny światowej, zryw „Solidarności” czy upadek komunizmu – wylicza Michał Kaczmarczyk.

– Nasza opowieść o Papieżu będzie pełna zabawnych anegdot, ciepła, a momentami dramatyczna. Na musicalowej scenie przedstawimy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który z tych wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy. Publiczności nie zabraknie okazji do śmiechu, ale i do łez czy wzruszeń. – dodaje.

 

MUSICAL „KAROL”

TAURON Arena Kraków

25 lutego 2017 r., godz. 18:00

W obsadzie m.in.: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Jacek Kawalec, Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski, Agata Nizińska

Libretto i teksty piosenek: Michał Kaczmarczyk

Reżyseria: Krzysztof Korwin-Piotrowski

Choreografia: Anna Siwczyk

Szczegółowe informacje na www.musical-karol.pl