Ruszyła sprzedaż biletów na AreNa Lato - Łap Oddech Festival!

8 kwietnia 2024

Do listy ogłoszonych artystów dołącza Artur Rojek!

TAURON Arena Kraków, plener

7 września 2024 r. (sobota)

Bilety dostępne na https://www.ebilet.pl

Muzyka – obraz – sztuka – emocje – gest – ruch – rozwój – świadomość

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie jakiego w Krakowie jeszcze nie było! Projekt zakłada prezentację szeroko pojętej sztuki w ujęciu interdyscyplinarnym, a że sztuka to emocje – będziemy pracować m.in. w przestrzeni psychologii. Na liście artystów, którzy 7 września 2024 r. wystąpią na plenerowej scenie TAURON Areny Kraków są m.in. Artur Rojek, Vito Bambino, LOR, Dziwna Wiosna, Zuta, Chłodno. Szykujcie się już na kolejne duże ogłoszenia!

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość, różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania uzupełnimy treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju.

7 września 2024 roku festialowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie TAURON Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m,in, koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka

Jak na festival przystało przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugrunowanej już pozycji jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę.

Headlinerami sceny głównej są Artur Rojek i Vito Bambino, a to dopiero pierwsze nazwiska – kolejnych spodziewajcie się już wkrótce! Na scenie Agora Muzyka Live będziecie mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z Wytwórnią Agora Muzyka! Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami – na razie nic nie zdradzamy, personalia poznacie już wkrótce! Festiwalowa strefa muzyki to także scena DJ-setów, warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Streafa sztuki: obraz, mowa i gest

W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.

W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.

W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.

Świadoma strefa – psychologia

Łap Oddech Festival zakłada nie tylko prezentację szeroko pojętej sztuki, ale również podkreślenie jej interdyscyplinarności. Zakłada aktywizację środowisk studenckich oraz mieszkańców Krakowa. W warstwie muzycznej chcemy powołać projekty „tu i teraz”, które zostaną przedstawione szerokiej publiczności tylko raz i tylko tu.

Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczace zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu / ciałoddychania.

***

SPOTKAJMY SIĘ NA LUZIE!

ARENA LATO – ŁAP ODDECH FESTIVAL

TAURON Arena Kraków, plener

7 września 2024 r. (sobota)

Organizator: Arena Kraków S.A.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie  https://www.ebilet.pl

***

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.