ŚDM. JESTEŚMY RAZEM!

21 października 2016

Wydarzenie dla wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży

28 października 2016 (piątek), godz. 17:00

13 listopada, godz. 17:00

Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w lipcu tego roku dostarczyły jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ale to był dopiero początek – teraz przed młodymi ludźmi jest kolejne zadanie wyznaczone przez Papieża Franciszka – mają „zamienić wygodne kanapy na wyczynowe buty”, w których wyruszą w świat. Pomóc w tym ma cykl wydarzeń ŚDM. Jesteśmy razem! Organizowanych przez Archidiecezję Krakowską. Dwa z nich odbędą się w TAURON Arenie Kraków. Wstęp jest wolny.

Are you ready? YES!

Pierwszym z wydarzeń będzie spotkanie pod hasłem Are you ready? YES! Organizowane z inicjatywy ks. bp. Grzegorza Rysia. Wydarzenie, które odbędzie się 28 października w TAURON Arenie Kraków jest przygotowywane  z myślą o wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy chcą w ten sposób odpowiedzieć na pytanie papieża Franciszka: czy jesteście gotowi, by być nadzieją przyszłości?

Program:

Godz. 15:30 – otwarcie bram;

godz. 17:00-17:15 – otwarcie spotkania;

godz. 17:15-17:45 – koncert NiemaGOtu – twórców hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”;

godz. 17:45-18:15 – odczytanie wybranych wypowiedzi z ankiet rozesłanych na terenie Archidiecezji. W ankiecie Ks. bp Grzegorz Ryś zadał uczestnikom ŚDM dwa pytania: Co powiedział Ci Papież Franciszek podczas ŚDM?; Co zamierzasz z tym zrobić?;

godz. 18:15–18:45 – świadectwa uczestników ŚDM;

godz. 18:45-19:00 – Co wydarzyło się podczas ŚDM? – ks. prof. Robert Woźniak (tłumacz Ojca Świętego w trakcie Światowych Dni Młodzieży);

godz. 19:00–19:10 – dynamika / taniec z flagami;

godz. 19:10-19:30 – podsumowanie: ks. kard. Stanisław Dziwisz i bp Grzegorz Ryś;

godz. 19:30-20:00 – przerwa, przygotowanie do Eucharystii;

godz. 20:00-21:30 – Eucharystia z uwielbieniem;

godz. 21:30 – zakończenie.

Oprawa muzyczna liturgii: Hubert Kowalski wraz z chórem i orkiestrą.

Bóg liczy na Ciebie!

Koncert Bóg liczy na Ciebie!  to drugie wydarzenie, które odbędzie się w ramach cyklu ŚDM. Jesteśmy razem! w TAURON Arenie Kraków. Wezmą w nim udział znani artyści z Polski i ze świata: Sean Simmonds (USA), TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Podobnie jak podczas Czuwania w Brzegach autorem wyjątkowych aranżacji i dyrygentem Chóru i Orkiestry ŚDM będzie Adam Sztaba.

Koncert, który odbędzie się 13 listopada o godz. 17:00, ma być podziękowaniem Panu Bogu za ŚDM w Krakowie. Inspiracją dla organizatorów były główne spotkania z Papieżem, m.in. Czuwanie w Brzegach.

Uczestnicy koncertu po raz kolejny usłyszą najpiękniejsze pieśni z gatunku hillsong „I believe”, „Mighty to save” czy pieśni uwielbienia „Błogosław duszo moja Pana, a także hymny poprzednich ŚDM. Wielu z uczestników ŚDM podczas Drogi Krzyżowej poruszył rysunek piaskiem – podczas koncertu zobaczą specjalną kompozycję, która będzie do niego nawiązywać. Koncert będzie transmitowany przez TVP1.

Warto wiedzieć

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach cyklu ŚDM. Jesteśmy razem! jest wolny. W dniach wydarzeń (28 października i 13 listopada) przed wejściami do TAURON Areny Kraków organizator będzie wydawał miejscówki. Możliwa jest rejestracja osób indywidualnych, grup oraz księży, które wezmą udział w wydarzeniach. Formularze rejestracyjne są dostępne na stronach: www.krakow2016.com/rejestracja-na-sdm-jestesmy-razem2 oraz www.krakow2016.com/rejestracja-na-koncert-bog-liczy-na-ciebie.

Organizatorem jest Archidiecezja Krakowska.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow2016.com.

W dniach wydarzeń bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 15:30.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 14:30.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynne będą szatnie (płatne 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.