SIATKARSKA LIGA NARODÓW

27 maja 2018

DWA ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

3:0 w meczu z Rosją i 3:1 w meczu z Kanadą – takimi wynikami zakończyły się mecze naszej reprezentacji rozegrane w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów w TAURON Arenie Kraków. 

W pozostałych spotkaniach, które zostały rozegrane w dniach 26 i 27 maja, Korea uległa najpierw Kandzie 3:0, a następnie Rosji, także 3:0. Relacje ze wszystkich spotkań są dostępne na stronie organizatora: www.pzps.pl. 

.

Siatkarska Ligi Narodów

W tym sezonie po raz pierwszy rozgrywany jest cykl Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn, który zastąpił dotychczasowe World Grand Prix i Ligę Światową.

Siatkarska Liga Narodów to najmłodsze „dziecko” Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) W tym roku w Lidze Narodów  gra 16 najlepszych zespołów. System rozgrywek jest tak skonstruowany, że każdy zagra z każdym.

Celem Siatkarskiej Ligi Narodów jest podniesienie poziomu sportowych akcji dla fanów i zapewnienie światowej klasy platformy do rywalizacji i rozwoju dla zawodników. Stworzenie rozgrywek o tej samej nazwie dla mężczyzn i kobiet promuje równouprawnienie w siatkówce, a jednocześnie czyni rozgrywki łatwiejszymi i bardziej zachęcającymi do śledzenia.