SIATKARSKI KRAKÓW 2018 – LIGA NARODÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

8 marca 2018

Kraków będzie w tym roku Miastem-Gospodarzem trzech dużych wydarzeń w siatkówce. Dwa z nich odbędą się w TAURON Arenie Kraków!

26 i 27 maja w TAURON Arenie Kraków zostaną rozegrane cztery mecze Siatkarskiej Ligi Narodów z udziałem mistrzów świata Polaków, mistrzów Europy Rosjan, Kanadyjczyków i reprezentantów Korei Południowej. Od 24 do 26 sierpnia, także w arenie, odbędzie się XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Trzecim z siatkarskich wydarzeń będzie finałowy turniej mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Wszystkim tym wydarzeniom poświęcona była konferencja SIATKARSKI KRAKÓW 2018, która w czwartek (8 marca) odbyła się w siedzibie ZIS. Wzięli w niej udział: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk i Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

Siatkarska Liga Narodów

Najmłodsze „dziecko” Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) – Siatkarską Ligę Narodów – przedstawił Prezes PZPS Jacek Kasprzyk – Na pewno nowa jest nazwa. W tym roku w Lidze Narodów będzie grało 16 najlepszych zespołów. System rozgrywek jest tak skonstruowany, że każdy zagra z każdym. Cieszymy się, że znów będziemy w Krakowie, robimy to dla najlepszych kibiców na świecie. My jesteśmy wśród 12 stałych uczestników Siatkarskiej Ligi Narodów.

W TAURON Arenie Kraków Polacy zmierzą się z Rosją (26 maja, sobota, godz. 16:00) i Kanadą (27 maja, niedziela, godz. 16:00). Drugie spotkania – o 19:00.

PZPS poinformował także o cenach biletów na Siatkarską Ligę Narodów. Szczegóły TUTAJ.

Więcej informacji: http://www.pzps.pl/pl/.

Memoriał Wagnera

W sierpniu w TAURON Arenie Kraków odbędzie się XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Organizatorzy zaprosili te same reprezentacje: Polski, Rosji, Francji i Kanady.

– Nie ograniczymy się do siatkówki, choć nie ma takiego drugiego towarzyskiego turnieju na świecie, w którym drużyny walczyłyby o puchar prezydenta państwa – podkreślił Jerzy Mróz. – Wiele będzie się działo także na Rynku Głównym w Krakowie i przed TAURON Areną Kraków.

Jerzy Mróz przypomniał, że Memoriał zostanie zorganizowany w Krakowie już po raz czwarty, a jest to możliwie dzięki ścisłej współpracy prowadzonej przez niego Fundacji z władzami Miasta, Prezydentem Jackiem Majchrowskim oraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Nawiązując do tradycji, również XVI Memoriał H. J. Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem naszych siatkarzy przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Bułgarii i we Włoszech.

Strona: http://fundacjawagnera.pl/.