Siatkarski turniej marzeń już w lutym w TAURON Arenie Kraków!

19 stycznia 2023

To będzie turniej marzeń nie tylko dla jego zwycięzców! 25 i 26 lutego w TAURON Arenie Kraków, największej i jednej z najpiękniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie, a ceny zaczynają się już od 30 złotych!

Na razie jeszcze nie znamy uczestników turnieju finałowego, bo ćwierćfinały zaplanowane są na 31 stycznia i 1 lutego. Zagrają w nich MKS Będzin z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów ze Ślepskiem Malow Suwałki oraz CHKS Arka Chełm z Jastrzębskim Węglem. Po nich poznamy finałową czwórkę.

– Jestem przekonany, że uczestnicy turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski stworzą niesamowite widowiska, a sobotnie półfinały i niedzielny finał będą trzymały kibiców w wielkim napięciu. Jestem dumny, że możemy pozwolić sobie na to, by rozegrać turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w tak wielkiej i wspaniałej hali. Zapraszamy kibiców nie tylko drużyn, które będą rywalizowały o to prestiżowe trofeum, ale także wszystkich innych sympatyków polskiej siatkówki. Gramy w jakże gościnnym i zakochanym w siatkówce Krakowie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Sprzedaż biletów na mecze półfinałowe oraz finał TAURON Pucharu Polski rozpoczęła się w portalu eBilet.pl. Warto jak najszybciej zaopatrzyć się w wejściówki, które gwarantują najlepsze miejsca do przeżywania wielkich siatkarskich emocji.

– Dzięki znakomitej współpracy z władzami PlusLigi i Polskiej Siatkówki Kraków będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia siatkarskiego w 2023 roku. Z uwagi na pandemię, poprzedni turniej finałowy TAURON Pucharu Polski organizowany w naszym mieście odbywał się bez udziału publiczności i w mniejszym obiekcie. Tym bardziej cieszymy się, że teraz możemy już zaprosić krakowian i wszystkich miłośników siatkówki do dopingowania najlepszych drużyn i graczy PlusLigi oraz podziwiania „na żywo” występów wielu gwiazd tego sportu w największej hali w Polsce. Zawsze z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Zawodnicy niejednokrotnie podkreślają, że lubią grać w Krakowie. Bez wątpienia czeka nas święto siatkówki w TAURON Arenie Kraków – zaznacza Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Rekordzistą w liczbie wygranych Pucharów Polski jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dziewięciokrotnie wywalczyła to trofeum. Po siedem pucharów wywalczyli gracze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów. W sumie na liście triumfatorów jest dwadzieścia siedem klubów.

TAURON Puchar Polski wraca do Krakowa po rocznej przerwie. Ostatni raz zespoły rywalizowały w stolicy Małopolski o to trofeum w 2021 roku, gdy turniej finałowy odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, historycznym obiekcie Hutnika Kraków, dwukrotnego mistrza, sześciokrotnego wicemistrza oraz trzykrotnego brązowego medalisty rozgrywek ligowych. Dziś w tej hali w rozgrywkach PlusLigi gościnnie występuje ukraińska drużyna Barkom Każany Lwów. Z kolei TAURON Arena Kraków to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Krakowie, otwarta w 2014 roku. W TAURON Arenie Kraków rokrocznie odbywa się siatkarski Memoriał Huberta Wagnera, w 2014 roku grali tu uczestnicy siatkarskich mistrzostw świata, a w 2017 i 2021 mistrzostw Europy. TAURON Arena Kraków gości też m.in. wiele innych największych imprez sportowych czy koncertów muzycznych.

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał rozegramy w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

Szczegóły sprzedaży biletów na turniej finałowy TAURON Pucharu Polski (25-26.02.2023):
– I kategoria: 80 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 80 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 140 zł;

– II kategoria: 60 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 60 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 100 zł;

– III kategoria: 30 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 30 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 40 zł;

Dzieci do lat 3 za darmo.