SIATKARSKIE MISTRZOSTWA EUROPY W 2017 W TAURON ARENIE KRAKÓW!

21 października 2016

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, które polskie miasta będą gościły CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2017 roku. Mecz fazy grupowej, play offy, mecz o trzecie miejsce oraz finał mistrzostw rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków. Oprócz stolicy Małopolski Miastami Gospodarzami będą także: Gdańsk, Szczecin i Katowice.

W piątek (21 października) przedstawiciele Miast Gospodarzy odebrali nominacje z rąk Pierwszego Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Renato Areny oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka. Nasze miasto reprezentował Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Finał w Krakowie

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 25 sierpnia do 3 września 2017 r. Losowanie grup czempionatu odbędzie się 15 listopada 2016 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną od 25 do 27 sierpnia w Krakowie, Gdańsku (reprezentacja Polski), Katowicach i Szczecinie. 28 sierpnia będzie dniem przerwy.

29 sierpnia odbędą się play offy (2A-3B i 2B-3A Kraków oraz 2C-3D i 2D-3C Katowice). Ćwierćfinały zaplanowano na 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach. Polska w przypadku awansu swoje mecze rozegra w TAURON Arenie Kraków.

31 sierpnia i 1 września będą dniami przerwy (na te dni zaplanowano Kongres CEV). Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków 2 i 3 września.

Siatkarska TAURON Arena Kraków

Przypomnijmy, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą kolejnym siatkarskim wydarzeniem o międzynarodowej randze, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

Do tej pory w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce odbyły się m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2014), Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (dwukrotnie: w 2014 i 2016 r.), Final Four Ligii Mistrzów (2016), Final Six Ligii Światowej (2016) oraz mecze Ligi Światowej (2014 i 2015).