SLIPKNOT PIERWSZĄ GWIAZDĄ MYSTIC FESTIVAL!

23 października 2018

25-26 czerwca 2019 r.

TAURON Arena Kraków

Z ogromną dumą i radością ogłaszamy, że jedną z gwiazd nadchodzącej edycji MYSTIC FESTIVAL będzie SLIPKNOT. Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników Polskich, gdzie znajdzie się druga scena oraz miasteczko festiwalowe.

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90 – tych w mieście Des Moines w stanie Iowa, USA i szybko zyskał miano najbardziej enigmatycznego, prowokacyjnego i agresywnego zespołu ostatnich lat. Do tej pory formacja dostała 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór „Before I Forget”), a na jej koncie są 44 Złote Płyty oraz 13 Platyn. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń!

Fani Slipknot to wyjątkowo niezłomna oraz wszechobecna grupa ludzi – ostatni album kapeli „.5: The Gray Chapter” zadebiutował w pierwszej piątce zestawień najlepiej sprzedających się płyt w 19. krajach (USA #1, Japonia #1, Wielka Brytania #2, Australia #1, Rosja #1, Niemcy #2), a status Złotej lub Platynowej Płyty zyskał w 9 państwach.  Od wydania ostatniego krążka ilość fanów stale rośnie, czego dowodem jest imponująca liczba odtworzeni w serwisie Spotify, 12 października 2018 roku Slipknot osiągnął ilość 1,5 mln. streamów dziennie.

Slipknot bez wątpienia to jedna z tych formacji, która ma ogromny wpływ wygląd dzisiejszej kultury popularnej oraz jest inspiracją dla wielu artystów, nie tylko rockowych i metalowych.

Warto wiedzieć

Bilety na Mystic Festival pojawią się w sprzedaży 29 października 2018 r. o godzinie 10.00 na www.mysticfestival.pl oraz www.eventim.pl.

Informacje o kolejnych zespołach – wkrótce!

Organizatorami wydarzenia są: Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

www.facebook.com/MysticFestival2019/

www.instagram.com/festivalmystic/

www.mysticfestival.pl