Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków!

7 grudnia 2023

W 2024 roku największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce będzie świętować 10. urodziny!

Mieści 22 tys. osób i zajmuje ponad 96 tys. m2 powierzchni. Pod względem liczby imprez, które się w niej odbywają i liczby odwiedzających ją gości nie ma sobie równych wśród tego typu obiektów w kraju. Jej marka jest doskonale rozpoznawalna w Polsce i poza jej granicami. TAURON Arena Kraków szykuje się do obchodów 10. urodzin i ogłasza pierwsze z jubileuszowych wydarzeń – koncert „To Kraków tworzy metamorfozy”, który odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku. Jego dyrektorem artystycznym został Miuosh!

TAURON Arena Kraków została oddana do użytku w maju 2014 roku. Wówczas w Krakowie i Małopolsce brakowało obiektu, w którym można było organizować wydarzenia największej międzynarodowej rangi. Arena tę lukę wypełniła i bardzo szybko stała się kulturalną, sportową i biznesową wizytówką miasta i regionu.

Wieloletnia współpraca z największymi agencjami koncertowymi i eventowymi, z klubami i organizacjami sportowymi, z organizatorami targów, konferencji, wydarzeń religijnych przekładają się na liczbę imprez odbywających się w TAURON Arenie Kraków. Od otwarcia w 2014 roku do dziś TAURON Arenę Kraków odwiedziło blisko 6 mln gości i odbyło się w niej ponad 2400 wydarzeń. W osiągnięciu tak imponujących wyników pomogła też polityka polegająca na maksymalnym wykorzystaniu możliwości obiektu i wszystkich przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz hali.

Gdy obserwuję, jak rozwija się TAURON Arena Kraków, jak każdego roku zapełnia się jej kalendarz, w którym widnieją koncerty największych światowych gwiazd i sportowe wydarzenia najwyższej rangi, czuję ogromną radość i dumę – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – Z perspektywy lat i to dużo wcześniejszych niż rok 2014, gdy idea wybudowania areny dopiero zaczynała kiełkować, można dostrzec jak ważne było podjęcie decyzji o realizacji tej inwestycji. TAURON Arena Kraków zmieniła nasze miasto i jego wizerunek w świecie. Jest jednym z tych obiektów, dzięki którym Kraków postrzegany jest jako nowoczesna i atrakcyjna metropolia. Dziś nie umiałbym sobie wyobrazić naszego miasta bez TAURON Areny Kraków – dodaje Prezydent Jacek Majchrowski.

Miejsce spotkań

To, na czym nam szczególnie zależy jako zespołowi TAURON Areny Kraków jest pokazywanie, że jest to obiekt dostępny dla każdego. To miejsce spotkań osób w każdym wieku, o najróżniejszych gustach muzycznych, którzy lubią oglądać siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy tenis. To miejsce, w którym można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, przeżywać niezapomniane emocje, po prostu dobrze się bawić – wymienia Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A.

Chcemy, aby TAURON Arena Kraków była takim miejscem także przez cały 2024 rok. Stąd pomysł, aby zaprosić mieszkańców Krakowa (i nie tylko!) na cykl wyjątkowych spotkań z okazji 10. urodzin areny. Zaczynamy od ogłoszenia urodzinowego koncertu, podczas którego oddamy hołd krakowskim artystom – Korze, Zbigniewowi Wodeckiemu, Markowi Grechucie i Andrzejowi Zausze, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń. Wspólnie z Miuoshem, Janem Stokłosą i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz całą plejadą najlepszych polskich wokalistów i wokalistek udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – zapowiada Małgorzata Marcińska.

Krakowskie metamorfozy

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 5 kwietnia 2024 roku (piątek) o godz. 20:00. Bilety w sprzedaży od dziś (7 grudnia, czwartek) od godz. 13:00 na ebilet.pl.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je usłyszymy w TAURON Arenie Kraków. Przekonamy się, że to, co doskonale znamy może w nowych odsłonach być inspirujące, intrygujące i zaskakujące.

Dyrektorem artystycznym projektu został Miuosh – artysta, który jest specjalistą od nowych brzmień, ciekawych interpretacji, interesujących muzycznych odsłon. Raper śmiało bawi się konwencjami, przekraczając granice gatunków. Do współpracy często zaprasza artystów z na pozór odległych muzycznie światów i tak samo będzie w Krakowie. Soliści zaproszeni do projektu reprezentują brzmienia z kręgu rocka, popu czy hip hopu.

Na scenie w TAURON Arenie Kraków pojawią się m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk i Wiktor Waligóra (kolejne ogłoszenia wkrótce). Artyści wystąpią w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, która zagra pod batutą Jana Stokłosy. Jest on również autorem orkiestracji koncertu.

Do zobaczenia w TAURON Arenie Kraków

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” jest głównym z listy jubileuszowych wydarzeń, które w 2024 roku odbędą się w TAURON Arenie Kraków. Przez cały rok w obiekcie i na terenie wokół niego organizowane będą spotkania skierowane do szerokiej grupy odbiorców.

Programem jubileuszowych wydarzeń wpiszemy się w to, co jest charakterystyczne dla TAURON Areny Kraków, czyli różnorodność – podkreśla Małgorzata Marcińska. – Nasza oferta będzie skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, których zaprosimy m.in. na imprezy sportowe, edukacyjne, jak i dorosłych, którym dedykowane będą spotkania związane z biznesem, zdrowiem czy psychologią. Szczególnie zależy nam integracji międzypokoleniowej, dlatego planujemy też pikniki, koncerty i festiwale, w których udział będą mogły wziąć całe rodziny. Już dziś zapraszamy krakowian oraz gości odwiedzających nasze miasto do wpisania w przyszłorocznym kalendarzu zdania, które będzie nam towarzyszyło przez cały rok 2024 – Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków!

***

Zachęcamy o śledzenia strony www.tauronarenakraków.pl, na której na bieżąco publikowane będą informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach jubileuszu 10-lecia TAURON Areny Kraków.