Spotkajmy się z Kobietami!

10 marca 2024

Krakowski Bieg Kobiet, panel „Wszystkie oblicza kobiecości”, spotkania w ramach projektu „Jej Kraków”, zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty taneczne, wykłady i rozmowy o zdrowiu

TAURON Arena Kraków

10 marca 2024 r. (niedziela), od godz. 9:00

Wstęp wolny!

Harmonogram wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Mapka wydarzenia jest dostępna TUTAJ

Inspirują, uczą, dzielą się doświadczeniami, pełnią niezliczoną liczbę ról zarówno w życiu publicznym, jak i prywatnym – KOBIETY. To im dedykowane będzie wydarzenie „Spotkajmy się z Kobietami”, które 10 marca 2024 roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Arena Kraków S.A., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa.

Różne oblicza kobiecości

O godzinie 14:00 we foyer areny odbędzie się panel: Różne oblicza kobiecości, który poprowadzi dziennikarka Sylwia Paszkowska. Jej uczestniczki odpowiedzą m.in. na pytania Co oznacza dla Ciebie bycie kobietą? Co pierwsze przychodzi Ci na myśl gdy słyszysz pytanie: Kim jesteś? Jaką rolę w Twoim życiu odgrywa pasja? Czym jest dla Ciebie sukces?

Wśród panelistek znajdą się: Joanna Chmura – psycholożka, trenerka, coach, Małgorzata Marcińska – managerka, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., Monika Meleń – autorka filmów dokumentalnych, reportaży oraz felietonów o tematyce społecznej, Dominika Waksmundzka – instruktorka fitness, trenerka personalna, Monika Leleń – zawodowa pszczelarka, Ania Pałka – influenserka. Dodatkowe informacje o panelu są dostępne na stronie https://www.tauronarenakrakow.pl/rozne-oblicza-kobiecosci/.

Po panelu, o godz. 15:30, odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Chmurą poświęcone jej najnowszej książce pt. „To nawet lepiej”.

Jej Kraków – miasto w rękach kobiet

„Jej Kraków” to projekt, który skupia mieszkanki Krakowa, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i mieć realny wpływ na jego przyszłość. To także platforma, która wzmacnia ich głos i zapewnia przestrzeń do budowania silnej społeczności. 10 marca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się kolejne z wydarzeń organizowanych w ramach tego projektu.

Spotkanie będzie idealną okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i inspiracjami, a przede wszystkim zaproszeniem do udziału w tworzeniu miasta przyjaznego kobietom i dla kobiet. Zapraszamy przedstawicielki organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i biznesu, a także wszystkie pozostałe mieszkanki Krakowa. Rejestracja na wydarzenie jest możliwa na stronie https://jej.krakow.pl/ Obowiązuje limit miejsc.

Warsztaty organizowane w ramach projektu odbędą się w salach konferencyjnych TAURON Areny Kraków na poziomie B w godz. 11:30-16:00. Ich tematy to: Siła kobiet; Rynek pracy i przedsiębiorczość; Zdrowie, profilaktyka zdrowotna i dobrostan psychiczny; Wsparcie osób z niepełnosprawnościami; Aktywna seniorka/ dojrzała kobieta; Edukacja i komunikacja społeczna.

Bezpiecznie ze Strażą Miejską

O godz. 10:00, we foyer areny odbędą się zajęcia z samoobrony organizowane przez Strażą Miejską Miasta Krakowa. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich pań, które chcą nauczyć się podstaw samoobrony i zwiększyć poczucie pewności siebie. Czas trwania ok. 1-1,5 godziny. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy na: zapisy@tauronarenakrakow.pl.

Warsztaty oparte będą na skandynawskim systemie Defendo. Uczestniczki nauczą się reagować w sytuacji zagrożenia fizycznego ze strony innej osoby. Instruktorzy będą mówić, co zrobić, kiedy na naszej drodze pojawia się agresywna osoba. Warsztaty wzbogacone będą o wiedzę teoretyczną, która pozwoli lepiej zrozumieć ideę ćwiczonych elementów i tym samym pomoże w przyswojeniu nowych umiejętności. Zajęcia poprowadzą certyfikowani przez Saario Academy instruktorzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Kraków w formie

Kampania „Kraków w formie” na stałe wpisała się w kalendarz sportowo-rekreacyjnych aktywności mieszkańców Krakowa. W jej ramach 10 marca w TAURON Arenie Kraków odbędą się zajęcia sportowe dla kobiet oraz dzieci. Przygotowana zostanie także strefa wystawiennicza z poradami i warsztatami dla osób w każdym wieku.

O godz. 11:00 w Małej Hali rozpocznie się Trening fitness Strong Nation z jedną z najbardziej rozpoznawalnych trenerek fitness z Krakowa – Dominiką Waksmundzką. Będzie to świetna okazja na poznanie najnowszych trendów w świecie fitness. Na trening obowiązywały zapisy – wszystkie miejsca (150) zostały zarezerwowane.

Zapisy nie obowiązują na zajęcia jogi, które o godz. 13:00 w Małej Hali poprowadzi Monika Wypych ze studia YogaWay oraz na warsztaty taneczne latino i zumby z trenerem Sebastianem Nabielcem ze Szkoły Tańca i Klubu Fitness Obsession – godz. 14:00 i 15:00, Mała Hala. Po zajęciach jogi, o godz. 14:00, w Małej Hali, Monika Wypych zaprosi zainteresowane osoby do poganki na temat ajurwedy i medycyny wschodu.

Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją formę i możliwości w różnego rodzaju aktywnościach sportowych pod fachowym okiem trenerów KS Borek (godz. 11:00-14:00, Mała Hala) oraz trenerów z grupy Smyki z Gimnastyki, którzy zadbają o poprawną postawę i ewentualną korektę jej wad (godz. 14:00-16:00, Mała Hala). O godz. 12:00 odbędą się także zajęcia z zumby dla dzieci z trenerką Klubu Forma na Lata.

W godz. 11:00-16:00 zapraszamy do Małej Hali na warsztaty eko dla kobiet i dzieci organizowanych przez VOLVO CAR PGD Kraków. Podczas warsztatów animatorzy skupią się na pracy z dziećmi i dorosłymi w zakresie ekologicznych aspektów codziennego funkcjonowania. Atrakcją będą produkty pszczele: miody, świece i kosmetyki, które będzie można wspólnie wytworzyć i testować.

W specjalnej strefie wystawienniczej, we foyer areny, w godz. 11:00-14:00, na stoisku Klubu Forma na Lata panie będą mogły poradzić się dietetyczki w kwestiach odpowiedniego żywienia, a także zbadać skład swojego ciała. Z kolei fizjoterapeuci, trenerzy i fizjoterapeuci uroginekologiczni z FizjoHuta odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania dotyczące ćwiczeń, unikania kontuzji czy przygotowania się do porodu i powrotu do formy po urodzeniu dziecka. W ramach prowadzonej przez FizjoHutę szkoły rodzenia, będzie można także porozmawiać o porodzie.

Pierwszy taki bieg!

Krakowski Bieg Kobiet to wydarzenie, które odbędzie się po raz pierwszy przy TAURON Arenie Kraków. W biegu na dystansie dwóch kilometrów weźmie udział 600 kobiet. Bieg wzbudził ogromne zainteresowanie. Pierwsza pula 500 miejsc została wyczerpania już w pierwszym dniu zapisów. I w związku z tym Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zwiększył limit uczestniczek o 100 i te miejsca zostały zarezerwowane w ciągu kilkunastu minut!

Bieg rozpocznie się 10 marca (niedziela) o godz. 12:00. Start i meta będą usytuowane przed TAURON Areną Kraków (parking techniczny od strony Parku Lotników Polskich). Na godz. 12:30 zaplanowano uroczystą dekorację i ogłoszenie wyników biegu. Biuro zawodów będzie się znajdowało we foyer areny (wejście nr 3) i będzie działało w godz. 9:00-11:30.

Dwukilometrowa trasa poprowadzona zostanie alejkami Parku Lotników Polskich. Dla wszystkich uczestniczek przewidziane są pakiety startowe zawierające między innymi dedykowaną bawełnianą koszulkę, wodę, voucher na posiłek regeneracyjny i herbatę, a na mecie zamiast medalu wszystkie Panie zostaną obdarowane kwiatami. Natomiast dla trzech najlepszych zawodniczek przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostaną również najmłodsza i najstarsza zawodniczka. Podczas biegu prowadzony będzie pomiar czasu.

To nie koniec sportowych atrakcji tego dnia. O godz. 9:00, przed wejściem nr 3 do areny odbędzie się trening „Kobiety w biegu”. Po nim (ok godz. 10:30), we foyer areny odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Sobańską – lekkoatletką i olimpijką oraz Moniką Świątek – psycholożką sportu. Odbędą się także testy obuwia ASICS (na parkingu technicznym). O godz. 10:00, przed wejściem nr 3, rozpocznie się trening nordic walking Chodźże z nami! – dostępny dla wszystkich chętnych dorosłych.

***

„Spotkajmy się z Kobietami!” to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.