Spotkajmy się ze sobą!

28 maja 2024

Cykl prelekcji dotyczących zdrowia psychicznego

6, 13, 20, 27 czerwca 2024 r. (czwartki)

Arena Coffee w Małej Hali

Wstęp wolny!

Nie obowiązuje rezerwacja/ ilość miejsc ograniczona

„Spotkajmy się ze sobą!” to projekt, na który złożą się cztery wydarzenia z zakresu zdrowia psychicznego, samoświadomości i rozwoju, które będą miały formę warsztatów i paneli skierowanych do szerokiego grona odbiorców – wstęp na spotkania w kawiarni Arena Coffee w Małej Hali TAURON Areny Kraków będzie darmowy. Każde z wydarzeń będzie poruszało ważny i bardzo aktualny problem, dotyczący m.in. chorób ze spectrum autyzmu, zagadnień lęku i strachu, emocji, codziennego stresu, aktywnego wspierania osoby w kryzysie życiowym czy zagadnienia związane z przemocą psychiczną w związkach z osobami z zaburzeniem osobowości. Wydarzenie wpisuje się w miejską kampanię #Ogarniam Życie.

Każde zagadnienie zostanie przedstawione i poprowadzone przez specjalistę w danej tematyce: psychologa, psychoterapeutę czy pedagoga, którzy na co dzień w swoich gabinetach pomagają osobom w potrzebie. Zgromadzona publiczność będzie mogła aktywnie zadawać pytania tak, by wszystkie spotkania były jak najbardziej efektywne dla zainteresowanych.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

6 czerwca 2024 r., godz. 18.00

„Autyzm. Bliski daleki świat”

Spotkanie zaprosi uczestników do prawdziwego świata autyzmu, pozwoli się zapoznać i oswoić z różnymi wymiarami spectrum. Wiedza, którą podzieli się prowadząca ma przede wszystkim odczarować tajemnice autyzmu, pokazać jego prawdziwe oblicza, wyposażyć w narzędzia do rozumienia istoty neuroróżnorodności.

Prowadząca: Monika Szubrycht – z wykształcenia polonistka, dziennikarka i neurologopedka. Autorka cyklu reportaży i wywiadów „Autyzm. Bliski daleki świat”, wywiadu rzeki z dr Moniką Wasilewską „Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa” oraz książki „Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi”. Współzałożycielka Fundacji Po Mojemu. Wspierająca Fundację Atypową. Współpracuje z serwisami: Hello Zdrowie i Kobieta.rp.pl. Prowadzi wykłady i szkolenia dotyczące spektrum autyzmu. Obecnie pracuje nad książką o kobietach w spektrum autyzmu.

***

13 czerwca 2024 r., godz. 18.00

„Lęk MI NIE straszny”

Otwarte warsztaty pedagogiczne, mające na celu przybliżenie przyczyn strachów i lęków, z jakimi mierzą się w dzisiejszych czasach dzieci i młodzież, jak je rozpoznać, ocenić ich zagrożenie i skutecznie sobie z nimi radzić. Na spotkaniu dowiemy się wspólnie:

 • dlaczego strach i lęk to nie to samo?
 • co jest denerwującego w stresie?
 • czy internet straszy?
 • co fobie mają wspólnego z dinozaurami?
 • kiedy strach staje się naszym przyjacielem?
 • kto lubi się bać?
 • dlaczego boimy się emocji?

Prowadzący: Łukasz Gołąbek – pedagog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, pracujący na co dzień jako wychowawca w oddziale interwencyjnym domu dziecka. Specjalista prowadzący w zaciszu gabinetu indywidualne poradnictwo dla dzieci i rodziców, a także prelegent warsztatów skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

***

20 czerwca 2024 r., godz. 18.00

„Narcyz / Psychopata. Kto jest kim i co to oznacza?”

Warsztat psychologiczny przybliżający i porządkujący temat zaburzeń osobowości: narcyzmu i psychopatii. W sposób zrozumiały, ale zgodny z badaniami i najnowszą literaturą przedmiotu, przybliży zakres wiedzy na temat tego:

 • kim jest psychopata? / kim narcyz? – i dlaczego to tak bardzo się miesza?
 • dlaczego „każda relacja to transakcja”- czyli wyznaczniki i fazy cyklu narcystycznej i psychopatycznej przemocy;
 • technik manipulacji narcystycznej i psychopatycznej w związku;
 • dlaczego pytanie: „Z jakiego powodu w tym tkwisz? Zostaw go.” – to najgorsze, co można powiedzieć ofierze narcyza i psychopaty?
 • skutki narcystycznej i psychopatycznej przemocy, jak sobie z nimi poradzić;
 • jak wspierać siebie lub osobę, która ma w swoim doświadczeniu relację z narcyzem lub psychopatą.

Prowadząca: Małgorzata Frankowska – psycholog, specjalność kliniczna, interwent kryzysowy w trakcie szkolenia. Pracuje z kobietami, które doświadczyły lub doświadczają przemocy psychicznej, pomaga zrozumieć doświadczenie cyklu narcystycznej i psychopatycznej przemocy, jego etapów i skutków psychologicznych. Wspiera na drodze w odbudowaniu siebie i zyskaniu samoświadomości. Ukończyła kursy (z certyfikatem i zaświadczeniem MEN) z zakresu: psychotraumatologii, psychoonkologii praktycznej, terapii: Skoncentrowana na rozwiązaniach, terapii zajęciowej, terapii schematów, terapia poznawczo-behawioralnej, wstępu do suicydologii i zarządzania zasobami ludzkimi.

***

27 czerwca 2024 r., godz. 18.00

„Depresja, kryzys, PTSD – jak się odnaleźć?”

Spotkanie będzie miało charakter wywiadu otwartego i poruszy tematykę depresji, kryzysu życiowego oraz zagadnień związanych z PTSD. Porozmawiamy o tym, jakie są psychologiczne objawy i wyznaczniki, co możemy w każdej z tych sytuacji zrobić sami dla siebie, lub dla osoby, która potrzebuje naszej pomocy. Dlaczego często depresja jest mylona z PTSD i co to dla nas oznacza.

Prowadzący:

Adam Grzanka – konferansjer, prezenter, twórca stand-up, muzyk i artysta kabaretowy. Kojarzony ze śmiechem i dobrym humorem, ale również w obszarze swoich zainteresowań ma kwestie związaną ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza zagadnieniem depresji

Małgorzata Frankowska – psycholog, specjalność kliniczna, interwent kryzysowy w trakcie szkolenia. Pracuje z kobietami, które doświadczyły lub doświadczają przemocy psychicznej, pomaga zrozumieć doświadczenie cyklu narcystycznej i psychopatycznej przemocy, jego etapów i skutków psychologicznych. Wspiera na drodze w odbudowaniu siebie i zyskaniu samoświadomości. Ukończyła kursy (z certyfikatem i zaświadczeniem MEN) z zakresu: psychotraumatologii, psychoonkologii praktycznej, terapii: Skoncentrowana na rozwiązaniach, terapii zajęciowej, terapii schematów, terapia poznawczo-behawioralnej, wstępu do suicydologii i zarządzania zasobami ludzkimi.

***

„Spotkajmy się ze sobą!” to wydarzenia organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.

Zakres omawianych zagadnień oraz format wydarzenia wpisuje się w prowadzoną przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa kampanię #Ogarniam życie.