SPOTKANIE WOLONTARIUSZY Z OJCEM ŚWIĘTYM

21 lipca 2016

 

31 lipca 2016 r.

To będzie wyjątkowy dzień dla wszystkich wolontariuszy biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży – 31 lipca (niedziela) w TAURON Arenie Kraków spotka się z nimi papież Franciszek. Wydarzenie ma być podziękowaniem dla tych, którzy poprzez swoją służbę umożliwiają przybyłym do Krakowa pielgrzymom uczestnictwo w Wydarzeniach Centralnych ŚDM.

Spotkanie z Ojcem Świętym odbędzie się w niedzielę (31 lipca) o godz.17:00, ale już od godz. 14:00 w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny. Plan całego wydarzenia podzielony został na dwie części: pierwsza ma być czasem podsumowania ostatnich kilkunastu miesięcy przygotowań do Święta Młodych, które nie byłyby możliwe bez udziału wolontariuszy. Prowadzić ją będzie trójka młodych ludzi zaangażowanych w wolontariat długoterminowy oraz program Wolontariatu Plus.

Natomiast druga część spotkania odbędzie się już w obecności Ojca Świętego. Przewodniczyć jej będzie bp Damian Muskus i ks. Rafał Buzała – szef sekcji wolontariatu w KO ŚDM. W czasie jej trwania papież Franciszek wygłosi przemówienie skierowane do wolontariuszy.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią dwa zespoły: chrześcijański chór Gospel Rain i muzyczno-rodzinny duet Golec uOrkiestra. Poza częścią koncertową, w programie przewidziane są również świadectwa młodych ludzi zarówno z Polski jak i z innych krajów oraz prezentacja przygotowane przez sekcję wolontariatu filmów.

Podziękowanie dla wolontariuszy

Wydarzenie to jest dedykowane zarówno wolontariuszom krótkoterminowym z Polski i ze świata, jak i zaangażowanym w parafiach w całej Archidiecezji Krakowskiej. Organizatorzy każdej edycji Światowych Dni Młodzieży starają się, by wolontariusze mogli uczestniczyć w przynajmniej jednym spotkaniu z Ojcem Świętych w trakcie trwania tygodnia Wydarzeń Centralnych. Niedzielne spotkanie ma być dla nich podziękowaniem za ich trud, gotowość i serce jakie wkładają w swoją pracę.

Po spotkaniu w TAURON Arenie Kraków Ojciec Święty przejedzie na lotnisko w Balicach, skąd odleci do Rzymu.

Warto wiedzieć

Informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow2016.com.

Informacje o działaniach Miasta Krakowa w czasie ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow.pl/start/196767,artykul,swiatowe_dni_mlodziezy.html.