STREFA KIBICA NA MAŁYM RYNKU W KRAKOWIE

14 stycznia 2016

W dniach 15-31 stycznia na Małym Rynku w Krakowie otwarta będzie specjalna Strefa Kibica (od 15 do 30 stycznia od godz. 14:00 do godz. 23:00, a w dniu finału – 31 stycznia od godz. 12:00 do godz. 23:00). Swoje stanowisko w strefie przygotowało m.in. Miasto Kraków. Wstęp jest bezpłatny.

W Strefie Kibica na telebimach będzie można śledzić wszystkie mecze i dopingować Reprezentację Polski. Mecze będzie można oglądać siedząc na wygodnych pufach i specjalnie przygotowanych leżakach. Obiekt pomieści około 900 osób.

Nie zabraknie innych atrakcji od metamorfoz kibica po GifBoxy czy specjalnej strefy dla najmłodszych, w których pod okiem animatorów, dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas. Na wszystkich kibiców czekać będą konkursy, w których będzie można wygrać „Zestaw Kibica”, bilety na finał i półfinał, oficjalne piłki mistrzostw Europy, koszulki oraz wiele innych, atrakcyjnych nagród.

Strefę przygotował Związek Piłki Ręcznej w Polsce wspólnie PGNiG Obrotem Detalicznym oraz Krakowem – Miastem Gospodarzem Mistrzostw.

Zobacz stoisko Miasta Krakowa

Na stoisku Miasta Kraków odbędą się m.in. występ Teatru Ludowego (sobota, 16 stycznia); spotkania z Ambasadorami MEN’S EHF EURO 2016: Motion Trio (niedziela, 17 stycznia), Michałem Kościuszko (poniedziałek, 18 stycznia), Tomaszem Schimscheinerem (poniedziałek, 25 stycznia) i Rafałem Sonikiem (czwartek, 28 stycznia).

W programie znalazły się również: występ Boba Jazz Band (poniedziałek, 18 stycznia); pokaz mody SAPU i Salonu Fryzjerskiego ROMAN (środa, 20 stycznia); występy aktorów z Teatru Groteska i atrakcje przygotowane przez klubokawiarnię likeKonik – z okazji Dnia Babci (czwartek, 21 stycznia) i Dnia Dziadka (piątek, 22 stycznia); występ Marcina Dańca (czwartek, 28 stycznia) i występ Grupy AD HOC (sobota, 30 stycznia), a także: występy Zespołu Cheerleaders z MDK im. J. Korczaka, Zespołów Nowohuckiego Centrum Kultury i CK „Dworek Białopradnicki”, Giełda Płyt Winylowych, występ Cracovia Danza i Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, oraz aktywności sportowe zorganizowane przez KSOS i MOS Wschód.

Pokonaj Szmala

Na kibiców czekać będzie także strefa rozrywki z licznymi atrakcjami. Znajdą się w niej m.in.:

– refleksomierz bramkarza, który pozwala kibicom wypróbować swój refleks i pokonać obrońców przeciwnej drużyny. Na stoisku znajduje się urządzenie mierzące refleks i spostrzegawczość, które muszą być na najwyższym poziomie u każdego szczypiornisty;

– bungee run – to prawdziwy pojedynek z obrońcami. Zadaniem uczestnika jest jak najszybsze dotarcie do mety. Przeszkadzać mu w tym będzie specjalna lina stawiająca opór w biegu i ciągnąca go w tył – zupełnie jak prawdziwi obrońcy;

– Handball 16’ – to najnowsza odsłona dynamicznej gry na Xbox ONE, w której kibic wciela się w zawodnika piłki ręcznej. Uczestnik gra na wielkim ekranie plazmowym, a zabawa zyskuje dodatkowy wymiar i rozmach;

– Pokonaj Szmala, czyli bramka radarowa. Stając do rywalizacji można pokonać samego Sławomira Szmala;

– GifBox – tu można zrobić sobie zabawne, animowane zdjęcia – GIFY. GifBoxy dostarczają mnóstwo zabawy i radości wszystkim, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie w zabawnej pozie, z przyjaciółmi, albo rodziną;

– metamorfoza kibica – tutaj można dokonać wymarzonej kibicowskiej metamorfozy – pomalować twarz w barwy ulubionych drużyn.