SUPERHEROES IN CONCERT

4 października 2016

 

Wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było!

TAURON Arena Kraków

29 kwietnia 2017 r.

Superheroes in concert – to znacznie więcej niż koncert z muzyką filmową. Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika i elementy wirtualnej rzeczywistości połączone w całość tworzą przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 29 kwietnia 2017 r. Bilety są już w sprzedaży m.in. na www.eventim.pl.

Superheroes in concert nie jest zwykłym koncertem filmowym poświęconym postaciom znanym z komiksów czy filmów o superbohaterach. – To bez wątpienia wyjątkowe produkcje święcące tryumfy szczególnie w ostatnich latach, ale niestety – formy skończone. Uzupełnienie kompozycji zdobywców Oscarów® i nagród Grammy takich jak Hans Zimmer czy Alan Silvestri projekcją fragmentów filmów, do których zostały napisane, byłoby jedynie półśrodkiem, z którego świadomie zrezygnowaliśmy – mówią organizatorzy.

– Zamiast tego oferujemy coś zupełnie wyjątkowego – dodają. – Do prezentowanych na scenie przez 120 muzyków oryginalnych utworów znanych z filmów o postaciach takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Transformers, Captain America, Thor, Hulk, Ant-Man czy Avengers, przygotowaliśmy pełne akcji i romantycznych uniesień opowieści, w których fabuła losów superbohaterów wyrażona została cyfrową grafiką i choreografią.

Taniec i animacje

Ogromne znaczenie w uzyskaniu materiału najwyższej próby mają umiejętności jego twórców. Nieprzypadkowo więc choreografię do kilkunastu koncertowych suit przygotował tancerz i choreograf Bartek Wójcik, finalista You Can Dance: po prostu tańcz! W scenach romantycznych towarzyszy mu Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności również z tego programu. Uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji całość będzie wyświetlona na ekranach LED, współgrając z pozostałymi elementami widowiska.

Tak jak zdjęcie potrafi zainspirować portrecistę, tak elastyczność ludzkiego ciała i ruch tancerzy stały się inspiracją dla stworzenia niezwykłych grafik i animacji. Efektem są urzekające obrazy przedstawiające najważniejsze sceny muzyczno-tanecznych historii na wzór komiksowej fabuły. Płótnem dla perfekcyjnie przygotowanej cyfrowej grafiki będzie największy wykorzystywany w tego typu produkcji ekran LED w Polsce o powierzchni blisko 120m2.

Alternatywne rzeczywistości

Dla spragnionych rewolucyjnych nowości organizatorzy mają prawdziwą gratkę. Dwie alternatywne rzeczywistości – fantastyczna (filmowych superbohaterów uchwycona w zapierającej dech grafice) i realna (wyrażona ruchem tancerzy) zostaną dodatkowo odzwierciedlone w wirtualnej rzeczywistości (VR). Podczas wybranych utworów koncertu przy pomocy specjalnych gogli uczestnicy zostaną przeniesieni do świata, w którym odczuwa się więcej i intensywniej.

Superheroes in concert to projekt, przy którym pierwsze skojarzenia to stanowczo za mało, to zdecydowanie więcej niż koncert filmowy. Różnorodne ujęcia głównego tematu połączone jednym superbohaterskim mianownikiem tworzą pierwszy na świecie i jedyny w swoim rodzaju spektakl o takiej intensywności i różnorodności.

Warto wiedzieć

Wydarzenie Superheroes in concert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 29 kwietnia 2017 r. (koncert odbędzie się również w Gdańsku i Wrocławiu).

Bilety są do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert

Strona wydarzenia: www.superheroes.pl

Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/

Organizatorem koncertu jest Fundacja Plateaux.