SWEET SWEET FANTASY

1 kwietnia 2016

WEET SWEET FANTASY

MARIAH CAREY ZACHWYCIŁA POLSKICH FANÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

Mariah Carey, najlepiej sprzedająca się artystka wszechczasów podczas poniedziałkowego (11 kwietnia) koncertu porwała publiczność zgormadzoną w TAURON Arenie Kraków. Nie zabrakło przepięknej muzyki, perfekcyjnie przygotowanego show i królewskich kostiumów.

Artystka wykonała swoje największe hity, wśród których można było usłyszeć ponadczasowe „Hero”, „Fantasy”, „Emotion”, „My All”, „Always Be My Baby” czy światowy przebój „We Belong Together” i wiele, wiele innych.

Mariah Carey wystąpiła w TAURON Arenie Kraków w ramach trasy Sweet Sweet Fantasy. To był jej pierwszy występ w naszym kraju. Jako support przede piosenkarką wystąpił Gromee – krakowski producent, dj, remixer i autor tekstów. Organizatorem wydarzenia był Live Nation.

220 milionów płyt

Mariah Carey jest muzyczną ikoną, soulową legendą, fenomenem popu, dającą zapierające dech w piersiach koncerty wokalistką i najlepiej sprzedającą się piosenkarką wszechczasów. Sprzedała ponad 220 milionów płyt a 17 z 18 jej singli, które zdobyły pierwsze miejsce na prestiżowej Billboard Hot 100 zostały napisane przez nią, wliczając w to „Fantasy”, „Always Be My Baby”, „Hero”, „Touch My Body”, „One Sweet Day” oraz „We Belong Together”. Żaden inny solowy artysta nie osiągnął takiego wyniku.

Mariah zdefiniowała współczesnego popowego artystę swoim pięciooktawowym głosem i talentem do pisania piosenek i produkcji. Jako piosenkarka/kompozytorka piosenek/producentka, wśród niezliczonej ilości nagród, zdobyła m.in. wiele nagród Grammy, 21 American Music Awards, nagrody Billboardu w kategorii „Artystka dekady”, World Music Award za “Najlepiej sprzedającą się artystkę tego milenium” oraz BMI “Icon Award” za jej wyjątkowe osiągnięcia w komponowaniu piosenek.

Wpływy Mariah Carey wychodzą poza branżę muzyczną, artystka pozostawia po sobie niezatarty ślad na całym świecie. W swojej karierze zaistniała również w branży filmowej z pozytywnie przyjętymi przez krytyków rolami w „Hej, Skarbie” (2009) i „Kamerdynerze” (Lee Daniels 2013). W ostatnim czasie Mariah zaliczyła swój reżyserski debiut w „A Christmas Melody” – świątecznym programie przygotowanym dla telewizji Hallmark, w którym jest również gwiazdą.

Mariah Carey, zdobywczyni Congressional Award, hojnie poświęca swój czas i energię różnym akcjom charytatywnym bliskim jej serca, m.in. Save The Music, Make-A-Wish, World Hunger Relief oraz fundacji Eltona Johna na rzecz AIDS i wielu, wielu innym. Czynnie wspiera akcje charytatywne na rzecz dzieci, zarówno międzynarodowe jak i krajowe. Założyła m.in. Camp Mariah w porozumieniu z Fresh Air Found, gdzie dzieci z ubogich dzielnic mają szansę na rozwój swoich przyszłych karier.