Światowa siatkówka dalej w TAURON Arenie Kraków

3 listopada 2020

W poniedziałek, 2 listopada reprezentujący Gminę Miejską Kraków Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk podpisali list intencyjny w sprawie kontynuacji współpracy w latach 2020-2023. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS Włodzimierz Sadalski, mistrz olimpijski i świata, członek legendarnej drużyny Huberta Jerzego Wagnera.

Strony wyraziły wolę dalszej popularyzacji piłki siatkowej oraz wydarzeń temu służących w wymiarze krajowym i międzynarodowym, a co za tym idzie promocji Miasta Krakowa poprzez organizację w Stolicy Małopolski imprez siatkarskich w latach 2021-2023 – takich jak: CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 (faza grupowa z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn), międzynarodowe zawody w siatkówce plażowej w roku 2021 lub 2022, Siatkarska Liga Narodów w latach 2022 i 2023, inne imprezy rangi międzynarodowej z udziałem seniorskich reprezentacji Polski.

– Cieszymy się, że Kraków nadal będzie Miastem Gospodarzem wielkich wydarzeń siatkarskich, organizowanych u nas regularnie od 2014 roku, kiedy to zainaugurowaliśmy sportową działalność TAURON Areny Kraków meczem reprezentacji Polski mężczyzn z Brazylią. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią się poprawi i od przyszłego roku na trybunach będą już mogli zasiąść najlepsi kibice świata, których zawsze z radością gościmy w naszym mieście – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

– Kraków był, jest i będzie bardzo ważnym sojusznikiem Polskiej Siatkówki. List intencyjny jest tylko formalnym potwierdzeniem stanu faktycznego. Wyrażam wdzięczność Panu Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, władzom samorządowym Krakowa i Panu Krzysztofowi Kowalowi, Dyrektorowi Zarządu Infrastruktury Sportowej – za to, że w tak trudnym czasie wyrażają wolę wieloletniej współpracy – przekonany jestem – obopólnie korzystnej. Mam nadzieję, że koronawirus będzie ustępować i już w przyszłym roku będziemy się mogli cieszyć z pełnych trybun fantastycznych siatkarskich kibiców TAURON Areny Kraków – dodał Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: ZIS/PZPS