ŚWIATOWY FENOMEN ANDRÉ RIEU WRACA DO POLSKI

11 września 2019

17 czerwca 2020 r.

godz. 20:00

André Rieu, holenderski „Król Walca”, który przybliża muzykę klasyczną zwykłym ludziom, uczci swoje 70. urodziny niezwykłymi koncertami w Polsce w czerwcu 2020 roku. 17 czerwca wystąpi w TAURON Arenie Kraków z zachwycającym widowiskiem scenicznym w ramach swojej światowej trasy koncertowej. Bilety w cenie od 190 PLN będą dostępne od piątku, 13 września 2019 r., od godz. 10:00 na stronie www.andrerieu.com.

André Rieu, nazywany Maestrem mas („New York Times”) i Bronią masowego szczęścia („The Spectator”), powraca ze swoją 60-osobową Orkiestrą Johanna Straussa, największą prywatną orkiestrą na świecie, Platynowymi Tenorami i wieloma międzynarodowymi solistami.

Na fundamencie koncertów muzyki klasycznej organizowanych w różnych zakątkach świata André Rieu zbudował prawdziwe imperium. Każdego roku wyrusza z nim w trasę około 110 osób. Rok 2018, w którym na całym świecie sprzedano ponad 700 000 biletów na jego koncerty, był jak dotąd najbardziej udanym rokiem w karierze holenderskiego skrzypka i dyrygenta. André Rieu marzy, żeby pewnego dnia wystąpić na księżycu. Publiczność może się spodziewać fantastycznych melodii z filmów, musicali, oper i operetek, a także tradycyjnych utworów. Niezapomniany wieczór muzyki i tańca wypełnią również dźwięki walca.

André Rieu jest głęboko przekonany, że muzyka klasyczna stworzona jest dla wszystkich, nie tylko dla elit. Na jego koncertach wszystko jest dozwolone: śmiech, płacz, śpiew i taniec. Rieu sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD (jego obecne albumy to CD Happy Days i DVD Welcome to My World II). Na pierwszym miejscu list przebojów znalazło się aż 30 jego utworów, które aż 500 razy zdobyły status platynowych. Jego filmy na YouTubie miały ponad miliard odsłon, a jego profil na Facebooku (The King of Waltz) obserwuje około 5 milionów osób.

André Rieu od ponad 40 lat jest żonaty. Mieszka ze swoją żoną Marjorie w romantycznym zamku z 1452 r. w rodzinnym Maastricht w Holandii. Para ma dwóch synów i pięcioro wnucząt.

Warto wiedzieć

Koncert André Rieu odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 17 czerwca 2020 r. o godz. 20:00.

Bilety i pakiety podróżne: www.andrerieu.com

Sprzedaż biletów: Od piątku, 13 września, od godz. 10:00

***

HAPPY DAYS, czyli szczęśliwe dni: Nowy album André Rieu, Happy Days, został wydany z okazji 70. urodzin „Króla Walca”. Znajdują się na nim klasyczne, podkreślające tę wyjątkową okazję utwory, które artysta wykonywał w czasie swojej niezwykłej kariery. Fani mogą spodziewać się takich radosnych przebojów jak Eviva España czy tytułowego utworu Happy Days Are Here Again, a także bardziej romantycznych utworów, na przykład znanego na całym świecie walca Second Waltz, który w 1994 roku okazał się dla André Rieu przełomowy. Album Happy Days to także hołd dla Wiednia, miasta, które odegrało najważniejszą rolę w karierze Rieu. Król Walca zabierze słuchaczy w podróż w czasie do Złotego Wieku Operetki, wykonując piękne walce, żywiołowe polki i wesołe kankany z takich dzieł jak The White Horse Inn czy Księżniczka czardasza.

Welcome to My World II: Po ogromnym sukcesie płyty DVD Welcome to My World publiczność chciała więcej! Kamery powróciły zatem, aby towarzyszyć André Rieu i jego Orkiestrze Johanna Straussa podczas ostatniej światowej trasy koncertowej, rejestrując wszystko, co działo się na scenie i poza nią. Płyta Welcome to My World II to niezwykła okazja, żeby lepiej poznać życie najpopularniejszego skrzypka na świecie. Znajduje się na niej wiele scen z rozmaitych koncertów oraz fascynujące ujęcia zza kulis. Wszystko to można zobaczyć na płycie DVD w zaciszu własnego salonu.