SZEROKA KADRA ROSJI NA SIATKARSKĄ LIGĘ NARODÓW

23 kwietnia 2018

Siergiej Szlapnikow, trener reprezentacji Rosji podał szeroki skład kadry narodowej, która w tym sezonie powalczy w Siatkarskiej Lidze Narodów oraz na mistrzostwach świata. Polacy z Rosjanami zmierzą się już w pierwszym weekendzie Siatkarskiej Ligi Narodów w TAURON Arenie Kraków (26 maja).


Do kadry narodowej Rosji po dłużej nieobecności wraca jeden z najlepszych zawodników Dmitrij Muserski. Ostatni raz zagrał w reprezentacji Rosji w 2016 roku. Biało-czerwoni pod wodzą nowego trenera Vitala Heynena zmierzą się ze Sborną za niemal miesiąc, bo 26 maja w TAURON Arenie Kraków.


Reprezentacja Rosji gościć będzie w Polsce także podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 24-26 sierpnia zostanie rozegrany również w Krakowie. Dla Polski, Rosji, Kanady i Francji będzie to ostatni sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata.


Szeroki skład reprezentacji Rosji

Rozgrywający: Aleksander Butko, Siergej Grankin, Igor Kobzar, Dmitrj Kowaliow, Paweł Pankow.

Atakujący: Konstantin Bakun, Maksim Michajłow, Paweł Krugłow, Wiktor Poletajew, Romanas Szkuljawiczus.

Przyjmujący: Jurij Bierieżko, Jegor Kliuka, Dmitrij Wołkow, Jegor Feoktistow, Aleksander Markin, Siergiej Sawin, Anton Karpuchow, Jarosław Podlesnik.

Środkowi: Artiom Wolwicz, Ilja Własow, Iljas Kurkajew, Dmitrij Muserski, Aleksiej Safanow, Inak Tawasjew, Igor Filippow, Dmitrij Szczerbinin.

Libero: Artiom Zielenkow, Aleksiej Kabeszow, Aleksander Sokołow, Roman Martyniuk.

Dwa dni rozgrywek

Przypomnijmy, że mecze Siatkarskiej Ligi Narodów, z udziałem mistrzów świata Polaków, mistrzów Europy Rosjan, Kanadyjczyków i reprezentantów Korei Południowej zostaną rozegrane w TAURON Arenie Kraków 26 i 27 maja.

W TAURON Arenie Kraków Polacy zmierzą się z Rosją i Kanadą.

Mecz z Koreą Polacy zagrają 25 maja w Katowicach.


Harmonogram

26 maja 2018 r. (sobota)

godz. 16:00 – Polska vs Rosja

godz. 19:00 – Kanada vs Korea

27 maja (niedziela)

godz. 16:00 – Polska vs Kanada

godz. 19:00 – Korea vs Rosja

Organizatorem wydarzenia jest: Polski Związek Piłki Siatkowej.

Informacje o biletach

Ceny na Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn rozpoczynają się od 29 złotych za dwa mecze dnia.

Sprzedaż otwarta biletów rozpoczęła się 26 marca na portalu ebilet.pl.  Dodatkowe informacje: http://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/15254-ceny-biletow-na-siatkarska-lige-narodow.