TARGI PRACY W TAURON ARENIE KRAKÓW

9 maja 2016

„Majówka z pracą” to temat przewodni Targów Pracy, które 12 maja (czwartek), odbyły się w TAURON Arenie Kraków. Wzięło w nim udział blisko 90 wystawców reprezentujących głównie lokalny rynek pracy. Organizatorem wydarzenia był Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

W otwarciu targów, które już po raz trzeci odbyły się w TAURON Arenie Kraków, udział wzięli: Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Waldemar Jakubas – Zastępca Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków.

Wydarzenie skierowane było w szczególności do osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także do młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej. Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansą bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Zainteresowane osoby mogły także skorzystać z pomocy doradców zawodowych Grodzkiego Urzędu Pracy, którzy pomagali w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, a także udzielali informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.