TARGI PRACY W TAURON ARENIE KRAKÓW

1 października 2015

„Świadomie do celu – edycja IV” to temat przewodni Targów Pracy, które właśnie odbyły się w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia był Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Udział w targach był bezpłatny.

W inauguracji wydarzenia o godz. 10:00 udział wzięli: Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta; Marek Cebulak – Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta.

Wydarzenie skierowane było w szczególności do osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także do młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej. Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansą bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 90 wystawców reprezentujących głównie lokalny rynek pracy.  Obecne były firmy poszukujące pracowników, a także agencje pracy oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawiły uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Osoby zainteresowane miały także szansę skorzystać z pomocy doradcy zawodowego Grodzkiego Urzędu Pracy, który pomógł w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, a także udzielił informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.