TAURON Arena Kraków zaświeci się na różowo

17 stycznia 2021

18 i 24 stycznia TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka, Estakada Lipska-Wielicka, wieża telewizyjna Emitel i Galeria Kazimierz rozświetlą się na różowo w solidarności z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy. Tym samym Kraków wesprze kampanię edukacyjną „Pink Lips Project”, organizowaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Obejrzyj nagranie TUTAJ.

18 stycznia rozpocznie się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week), który potrwa do 24 stycznia. Jest to szczególnie ważny okres dla kobiet chorujących, ale także dla tych, które aktywnie je wspierają i walczą o większą świadomość. Celem wydarzenia jest promocja wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów ginekologicznych.

Jedną z inicjatyw związanych z Tygodniem Profilaktyki Raki Szyjki Macicy jest „Pink Lips Project” – wydarzenie organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Kraków Południe i IFMSA – Poland Oddział Kraków.

Akcja „Pink Lips Project” z uwagi na pandemię COVID-19 będzie prowadzona w tym roku głównie online za pomocą kampanii internetowej oraz cyklu webinarów. A wszystko po to, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców i zachęcić ich do profilaktyki antynowotworowej oraz regularnych badań ginekologicznych.

W tym roku organizatorzy na znak solidarności z kobietami walczącymi z rakiem szyjki macicy przeprowadzą wyzwanie #pinkchallenge, które będzie polegało na zrobieniu zdjęcia z różowymi ustami, opublikowaniu go na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie używając #pinkchallenge oraz napisaniu kilku słów o kampanii w celu zwrócenia uwagi na profilaktykę raka szyjki macicy.

„Pink Lips Project” to nie tylko symbol, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą nowotworową. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i metod przeciwdziałania chorobie nowotworowej.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie „Pink Lips Project” na Facebooku oraz na www.krakow.pl.