TAURON ARENA KRAKÓW NA PLANSZY GRY MONOPOLY

29 października 2015

Kraków jest wyjątkowym miastem, które jako jedno z nielicznych na świecie może pochwalić się własną edycją gry Monopoly. Wśród obiektów, które znalazły się na planszy nie mogło zabraknąć TAURON Areny Kraków!

Monopoly to legendarna marka, bestseller w świecie gier planszowych, bijący rekordy popularności już od 80 lat! Właśnie z okazji osiemdziesiątych urodzin tej gry jej wydawcy zdecydowali, iż Kraków otrzyma własną edycję kultowej planszówki. Do udziału w tworzeniu jubileuszowej wersji Monopoly zaproszono wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy decydowali o tym, co znajdzie się na kluczowych polach gry. Słuchacze Radia Kraków postawili na Wawel jako najdroższe pole. Natomiast w głosowaniu Gazety Wyborczej wytypowano Nową Hutę, która zajęła na planszy pierwszą pozycję. Na pozostałych polach pojawiły się m.in. Planty, Błonia, Kopiec Kościuszki, kościół Mariacki, a także Akademia Górniczo-Hutnicza, Centrum Kongresowe ICE Kraków i oczywiście TAURON Arena Kraków.

Oficjalna premiera gry odbyła się 7 listopada (sobota) w Bonarka City Center. Wzięli w niej udział  m.in.  Peter Griffin – Prezes Winning Moves (wydawcy gry), Małgorzata Marcińska – Prezes Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków i Rafał Perłowski – Dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Dla mieszkańców Krakowa przygotowano liczne atrakcje m.in. konkursy, zabawy z nagrodami dla dzieci, a także spotkanie z uroczym gentlemanem – Panem Monopoly, który przyjechał  specjalnie na sesję zdjęciową z mieszkańcami Krakowa! Chętni mogli także zagrać w grę na specjalnie przygotowanej ogromnej planszy Monopoly.