TAURON ARENA KRAKÓW NA ZIELONO

14 marca 2016

Kraków bierze udział w obchodach Dnia Świętego Patryka

Co TAURON Arena Kraków ma wspólnego z Kładką Bernatka, Koloseum w Rzymie, Bazyliką Sacré-Coeur w Paryżu czy Pomnikiem Chrystusa w Rio de Janeiro? Słowem kluczem jest kolor zielony: Kraków znalazł się w gronie miast, które 17 marca (czwartek) wezmą udział w projekcie Global Greening z okazji Dnia Świętego Patryka i podświetlą swoje znane obiekty na narodowy kolor Irlandii.

Ekran LED na elewacji TAURON Areny Kraków 17 marca (czwartek) będzie się świecił na zielono od godz. 18:00 do 19:00. W Krakowie na zielono podświetlona zostanie również Kładka Bernatka i estakada Lipska – Wielicka.

Narodowe święto Irlandii

Dzień Świętego Patryka, czyli narodowe święto Irlandii, jest obchodzony na całym świecie: od Sydney, przez Tokio, aż po Nowy Jork organizowane są różne festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono. W obchodach Dnia Świętego Patryka od lat bierze udział również Polska. W tym roku organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka skupi wydarzenia odbywające się w różnych zakątkach naszego kraju. Oprócz Krakowa, w projekcie wezmą udział: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Lublin, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce.

Kalendarz wydarzeń odbywających się w całej Polsce z okazji Dnia Świętego Patryka znajduje się na stronie Ambasady Irlandii: www.dfa.ie/pl/ambasada-irlandii/polska.