TAURON Arena Kraków obiektem sportowym roku 2023!

27 marca 2024

26 marca w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Sport Biznes Polska za rok 2023. Podczas wieczornej Gali poznaliśmy laureatów w 16 kategoriach. Zwycięzcą w kategorii: Obiekt sportowy roku została TAURON Arena Kraków.

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sport Biznes Polska przyznało Statuetki dla marek i podmiotów, których działania w 2023 roku w szczególny sposób wyróżniły się na tle innych reprezentantów środowiska sportowo-biznesowego. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się 26 marca w Warszawie i zwieńczyła VII edycję Kongresu SBP.

Nagrodę dla TAURON Areny Kraków w imieniu Areny Kraków S.A. zarządzającej obiektem odebrała Karolina Korusiewicz, Dyrektor Biura Obsługi Imprez i Marketingu w Arenie Kraków S.A.

Nagrody przyznano w 16 kategoriach podzielonych na 4 sektory (Sponsoring, Organizacje Sportowe, Sport w samorządach i Nagrody Specjalne). Zgłoszenia do Konkursu były otwarte, jednak każda kandydatura musiała zawierać uzasadnienie odnoszące się do konkretnych kryteriów oceny. Spośród ponad 400 nominowanych wyłoniono trzech finalistów każdej kategorii. O tym, do kogo w tym roku powędrują Statuetki Sport Biznes Polska zadecydowało w tajnym głosowaniu blisko 90-osobowe Jury, w którego składzie zasiedli członkowie Zarządu Stowarzyszenia, a także Rady Programowej SBP.

SEKTOR III – SPORT W SAMORZĄDACH

Kategoria: Obiekt Sportowy 2023 roku

  1. TAURON Arena Kraków
  2. Zagłębiowski Park Sportowy (ArcelorMittal Park)
  3. ERGO ARENA

Pełna lista laureatów jest dostępna TUTAJ