TAURON Arena Kraków w narodowych barwach

31 sierpnia 2021

31 sierpnia (wtorek) i 1 września (środa) ekran LED na elewacji TAURON Areny Kraków zaświeci się na biało-czerwono w związku z obchodami Święta Solidarności oraz Dnia Weterana w Krakowie.

W tych dniach Kraków udekorowany zostanie flagami państwowymi. Flagi pojawią się na budynkach Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych. Biało-czerwone będą maszty przed Magistratem. TAURON Areny Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach wieczorem zostaną podświetlone na biało-czerwono.

***

31 sierpnia mija 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności.

Dzień Solidarności i Wolności  został ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 r., który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu RP w 2005 r., na pamiątkę podpisania porozumień sierpniowych w 1980 r. między przedstawicielami robotniczych komitetów strajkowych, a władzami komunistycznymi. Tego dnia porozumienia podpisano w Gdańsku (dzień wcześniej w Szczecinie).

www.krakow.pl

***

1 września obchodzić będziemy Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP, który został ustanowiony 25 kwietnia 1997 r. przez Sejm RP jako święto obrońców Ojczyzny, upamiętniające poległych w obronie niepodległości Polski na polach bitewnych.

www.krakow.pl