TAURON ARENA KRAKÓW WYRÓŻNIONA!

31 marca 2015

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski już po raz piętnasty przyznała Tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2014”. Konkurs wyróżnia przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, gospodarczym i kulturowym. TAURON Arena Kraków otrzymała wyróżnienie specjalne! Nagrodę dla TAURON Areny Kraków odebrali dziś (31 marca, wtorek) Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta oraz Jacek Gryzło, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A.

– Inwestycje oraz przedsięwzięcia, które dziś są nagradzane w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Krakowa i Małopolski, dzięki nim budujemy kapitał społeczny i poczucie tożsamości mieszkańców naszego miasta i całego regionu – mówiła podczas uroczystości Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Organizatorzy konkursu przypomnieli, że TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie obiekt widowiskowo-sportowy, który pozwala na organizację w stolicy Małopolski imprez o dużej skali, tak sportowych jak i kulturalnych czy biznesowych: koncertów, wystaw, kongresów i targów.

– TAURON Arena Kraków to bez wątpienia obiekt wyjątkowy, na który od wielu lat czekali nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale także organizatorzy imprez na najwyższym światowym poziomie. Ilość wydarzeń, które do tej pory się odbyły w TAURON Arenie Kraków (a przypomnijmy, że działa ona niecały rok) oraz osób, które wzięły w nich udział dowodzą, że obiekt doskonale spełnia swoją rolę – mówił podczas uroczystości Jacek Gryzło, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A.

A jeśli chodzi o szczegóły to: w TAURON Arenie Kraków odbyło się do tej pory 25 imprez. Szacujemy, że we wszystkich wydarzeniach wzięło udział ok 515 tys. osób. Hala była wynajmowana przez ponad 130 dni, z czego połowa to dni samych imprez, a połowa dni podczas, ktorych te imprezy przygotowywano.

Uroczysta gala wręczenia tytułów Lider Małopolski 2014 odbyło się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, które również zostało laureatem konkursu i zdobyło tytuł Lider Małopolski 2014 za to, że jest jednym z najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy.

Dodatkowe informacje o konkursie i laureatach są dostępne na stronie: www.sgpm.krakow.pl/lider/index.php.