TAURON Arena Kraków z nagrodą TheStadiumBusiness Awards 2023!

28 czerwca 2023

TAURON Arena Kraków zdobyła nagrodę TheStadiumBusiness Awards w kategorii: Sustainability & Community (Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność), za projekt „Children’s Haven & Ukraine refugee support” (Dziecięca Przystań, strefa rejestracji dla uchodźców, strefa UNHCR). Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy wszystkim instytucjom zaangażowanym w stworzenie kompleksowego centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w TAURON Arenie Kraków.

Nagrodę w imieniu Areny Kraków S.A. odebrała Karolina Korusiewicz, Dyrektor Biura Obsługi Imprez i Marketingu, podczas gali, która 28 czerwca (środa) odbyła się na stadionie Emirates Old Trafford w Manchesterze.

Nagrody TheStadiumBusiness Awards zainaugurowano w 2010 r. Są jedynymi nagrodami, które doceniają całe spektrum osiągnięć i innowacji oraz liderów w globalnej branży zarządzania stadionami, arenami i obiektami sportowymi. Celem jest podnoszenie standardów branżowych oraz zwiększanie świadomości na temat sektora stadionów, aren i obiektów sportowych.

Pozostali nominowani w tej kategorii:

  • TRUE Platinum zero waste certification (Mercedes-Benz Stadium/AMBSE)
  • Go Green Report (Honeycomb Strategies/Philadelphia Eagles)
  • Unbox Litter app (Indy Eleven/Unbox Sports Tech)
  • “You Can Do Anything” Free Fit Area (RB Leipzig)
  • Disability Matters Fixture (Leicester City FC)

Dodatkowe informacje o konkursie są dostępne na stronie www.stadiumbusinesssummit.com.

***

Przypomnijmy, że po tym jak w lutym 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę Kraków stał się jednym z ważnych ośrodków pomocy obywatelom Ukrainy, którzy szukali schronienia w naszym kraju.

Spółka Arena Kraków S.A., zarządzająca TAURON Areną Kraków, od początku angażowała się w pomoc uchodźcom. Przestrzeń areny niemal od początku konfliktu była wykorzystywana na realizację projektów, których celem było ich wsparcie. 8 marca 2022 r. w arenie otwarta została Dziecięca Przystań, 16 marca 2022 r. punkt rejestracji uchodźców, a 7 kwietnia 2022 r. punkt UNHCR – Agencji ONZ ds. Uchodźców.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Gdy wybuchła wojna na Ukrainie wszyscy zastanawialiśmy się jakie będą tego konsekwencje i jak obiekt taki jak TAURON Arena Kraków, kojarzący się przede wszystkim z wielkimi imprezami kulturalnymi i sportowymi, można wykorzystać do pomocy uchodźcom. Okazało się, że przy zaangażowaniu Prezydenta Miasta Krakowa, licznych instytucji i służb oraz mieszkańców miasta naprawdę wiele można zdziałać – podkreśla.

I dodaje: dla zespołu Areny Kraków S.A. największym wyzwaniem było pogodzenie nowych funkcji obiektu, czyli centrum pomocy uchodźcom z jego dotychczasową rolą, czyli miejscem lokalizacji wydarzeń na kilkanaście tysięcy osób, bo takie równocześnie odbywały się w TAURON Arenie Kraków. Jak widać udało się to zrobić, a nagroda którą dostaliśmy jest tego dowodem. To wyróżnienie dla naszego zespołu oraz dla wszystkich instytucji, które zaangażowały się w stworzenie kompleksowego centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w TAURON Arenie Kraków – podsumowuje Małgorzata Marcińska.

Dziecięca Przystań to projekt zrealizowany przez: Miasto Kraków, Grupę TAURON i Arenę Kraków S.A.. Operatorem programu była Fundacja Poland Business Run, a partnerem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”.

Dziecięca Przystań była miejscem dla ponad 100 dzieci w wieku 0-10 lat, w którym mogły spędzać czas, bawić się i ćwiczyć. Bezpłatne zajęcia były organizowane codziennie w salach konferencyjnych, lożach, foyer na poziomie B i w Małej Hali. W zajęcia w TAURON Arenie Kraków oraz atrakcjach organizowanych poza obiektem wzięło udział ponad 3700 dzieci.

16 marca we foyer TAURON Areny Kraków utworzony został punkt rejestracji uchodźców w którym obywatelom Ukrainy nadawane były numery PESEL.  Było to jedyne miejsce w Polsce, w którym udzielana była tak kompleksowa pomoc uchodźcom.

Oprócz stanowisk Wydziału Spraw Administracyjnych UMK w TAURON Arenie Kraków działały także: Punkt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Krakowskiego Centrum Świadczeń, Grodzkiego Urzędu Pracy, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracowników Wydziału Spraw Administracyjnych wspierali pracownicy z Krajowej Administracji Skarbowej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału w Krakowie oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddziału Regionalnego w Krakowie.

Nieoceniona była także pomoc wolontariuszy oraz służb: Policji, żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Straży Granicznej.

W trakcie działania punktu w TAURON Arenie Kraków obywatelom Ukrainy nadano ponad 31 tys. numerów PESEL.

W kwietniu 2022 roku w TAURON Arenie Kraków rozpoczął działalność punkt UNHCR – Agencji ONZ ds. Uchodźców (United Nations High Commissioner for Refugees), który udzielał pomocy finansowej osobom, które musiały uciekać z Ukrainy.