Turniej finałowy TAURON Puchar Polski siatkarzy już 2 i 3 marca w Krakowie!

10 listopada 2023

2 i 3 marca 2024 roku czeka na nas wyjątkowe święto polskiej ligowej siatkówki. W największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków – rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski mężczyzn 2024. Sprzedaż wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się już w grudniu 2023 roku.Przypomnijmy, że Polska Liga Siatkówki i Miasto Kraków podpisali porozumienie, które oznacza że turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski będą odbywać się w stolicy Małopolski aż do 2026 roku.  Ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał TAURON Pucharu Polski siatkarzy obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów! To jest największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Poprzedni pucharowy rekord frekwencji wynosił 6800 widzów. Całe środowisko ligowej siatkówki ma powody do dumy, bowiem finały rozgrywek pucharowych wypadły znakomicie pod każdym względem.

– Trudno się zatem dziwić, że władze Krakowa bardzo szybko wyraziły chęć, by po raz kolejny gościć taki turniej, właściwie już minutę po zakończeniu gry rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Chcemy grać turnieje finałowe w największej hali w naszym kraju, przy wspaniałych kibicach, a Kraków chce wielkie imprezy, nic zatem dziwnego, że szybko doszliśmy do porozumienia. Liczę, że kolejne turnieje finałowe będą jeszcze lepsze, bardzo dziękuję władzom Krakowa za zaufanie i chęć współtworzenia siatkarskich widowisk. Chcemy także, by kibice mieli czas na zakup biletów, dlatego już wkrótce ruszymy z ich sprzedażą – dodaje prezes

.

Kraków w ostatnich latach bardzo mocno stawia na siatkówkę, na stałe gości tutaj Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, w wielkich imprezach gra reprezentacja Polski.

– Bardzo się cieszę, że po raz drugi hala TAURON Areny Kraków wypełni się do ostatniego miejsca na ligowych zmaganiach, czyli finale Pucharu Polski Mężczyzn, który się odbędzie w Krakowie w dniach 2-3 marca – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Pamiętam imprezę w zeszłym roku – wszyscy byli zachwyceni, że – na rozgrywkach klubowych polskich drużyn – siatkarzy dopingowało 15 tysięcy ludzi. Wspaniałe mecze, wspaniali zawodnicy, prawie wszyscy reprezentanci Polski. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ta impreza będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Rozpoczynamy wielkie święto siatkarskie w Krakowie. Na pewno jeszcze w przyszłym roku zobaczymy się w Krakowie na Memoriale Wagnera, a być może Pucharze Świata. Zapraszamy wszystkich do TAURON Areny Kraków. Zapraszamy do Krakowa!

Wielki finał TAURON Pucharu Polski w 2023 roku, choć tylko trzysetowy, dostarczył mnóstwa emocji, stał także na najwyższym światowym poziomie. Triumfowała w nim po raz czwarty z rzędu (co też jest rekordowym osiągnięciem) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Łącznie ZAKSA wywalczyła już dziesiąty krajowy puchar i umocniła się na prowadzeniu w tabeli wszech czasów.


Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

Dodatkowe informacje: www.plusliga.pl , https://zis.krakow.pl/