To już tradycja! André Rieu w czerwcu 2023 roku powraca do krakowskiej areny!

20 września 2022

Światowy fenomen – André Rieu wraca do Polski!

9 czerwca 2023 r.

André Rieu, nazywany Maestrem mas („New York Times”) i Bronią masowego szczęścia („The Spectator”), powraca do TAURON Areny Kraków ze swoją 60-osobową Orkiestrą Johanna Straussa, największą prywatną orkiestrą na świecie, Platynowymi Tenorami i wieloma międzynarodowymi solistami.

Maestro przekazał parę słów dla polskiej publiczności:
„Witajcie moi Drodzy Przyjaciele! 
Wciąż pamiętam, jak śpiewaliście i tańczyliście ciesząc się naszą muzyką razem z nami. Dlatego jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić nowe daty koncertów w Polsce w 2023 roku! Razem z orkiestrą mamy nadzieję spotkać Was 9 czerwca w Krakowie. Spędźmy wspólnie wieczór, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
Przesyłam dużo miłości – André”

 

Na fundamencie koncertów muzyki klasycznej organizowanych w różnych zakątkach świata André Rieu zbudował prawdziwe imperium. Każdego roku wyrusza z nim w trasę około 110 osób. Rok 2018, w którym na całym świecie sprzedano ponad 700 000 biletów na jego koncerty, był jak dotąd najbardziej udanym rokiem w karierze holenderskiego skrzypka i dyrygenta. André Rieu marzy, żeby pewnego dnia wystąpić na księżycu. Publiczność może się spodziewać fantastycznych melodii z filmów, musicali, oper i operetek, a także tradycyjnych utworów. Niezapomniany wieczór muzyki i tańca wypełnią również dźwięki walca.

André Rieu jest głęboko przekonany, że muzyka klasyczna stworzona jest dla wszystkich, nie tylko dla elit. Na jego koncertach wszystko jest dozwolone: śmiech, płacz, śpiew i taniec. Rieu sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD (jego obecne albumy to CD Happy Days i DVD Welcome to My World II). Na pierwszym miejscu list przebojów znalazło się aż 30 jego utworów, które aż 500 razy zdobyły status platynowych. Jego filmy na YouTubie miały ponad miliard odsłon, a jego profil na Facebooku obserwuje ok. 9 milionów osób.

André Rieu od ponad 40 lat jest żonaty. Mieszka ze swoją żoną Marjorie w romantycznym zamku z 1452 r. w rodzinnym Maastricht w Holandii. Para ma dwóch synów i pięcioro wnucząt.

Organizatorem koncertu jest: André Rieu Productions BV

Więcej informacji: www.andrerieu.com/tour