To Kraków tworzy metamorfozy!

7 grudnia 2023

Plejada gwiazd na koncercie z okazji 10-tych urodzin TAURON Areny Kraków.

Znamy pierwsze nazwiska!

„To Kraków tworzy metamorfozy” to wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków, którego osią będą utwory Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Kory Jackowskiej i Andrzeja Zauchy w zupełnie nowych aranżacjach stworzonych przez Miuosha. 5 kwietnia 2024 roku kultowe utwory wykonają m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk i Wiktor Waligóra. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy. Bilety w sprzedaży od dziś (7 grudnia, czwartek) od godz. 13:00 na ebilet.pl.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu, w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je zobaczymy w TAURON Arenie Kraków. 5 kwietnia 2024 roku, w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, wybrzmią utwory związanych z Krakowem artystów: Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz oczywiście Kory Jackowskiej w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach… i to w wersji symfonicznej.

Za warstwę artystyczną projektu odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. W Krakowie towarzyszyć mu będą wokaliści reprezentujący odmienne pokolenia i muzyczne style – w tym m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk oraz Wiktor Waligóra (kolejni artyści zostaną ogłoszeni już wkrótce!). Na scenie pojawią się w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić – tłumaczy Miuosh, dyrektor artystyczny projektu. – Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich – dodaje Miuosh.

Polska muzyka jest fenomenalna i to chcemy pokazać podczas jubileuszowego koncertu TAURON Areny Kraków. Oddamy hołd krakowskim artystom, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń i udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Łącząc to, co było z tym, co jest teraz, czyli udziałem w koncercie gwiazd, których występy gromadzą tłumy fanów i podbijają listy przebojów, gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór – dodaje.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.tauronarenakrakow.pl

Bilety na Ebilet.pl – link TUTAJ!

Już niebawem ogłoszeni zostaną kolejni artyści, którzy wezmą udział w jubileuszowym koncercie z okazji 10-tych urodzin TAURON Areny Kraków!

***

TO KRAKÓW TWORZY METAMORFOZY

Koncert jubileuszowy z okazji 10-tych urodzin TAURON Areny Kraków

5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 20:00

TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7

Organizator: Arena Kraków S.A.

www.tauronarenakrakow.pl

Bilety, w cenach od 129 zł, dostępne w sprzedaży od dziś (7 grudnia, czwartek) od godz. 13:00 na ebilet.pl