TORUK – PIERWSZY LOT CIRQUE DU SOLEIL

25 października 2018

Przedstawienie Cirque du Soleil

inspirowane filmem AVATAR (James Cameron)

TORUK – Pierwszy lot

Scenariusz i reżyseria Michel Lemieux i Victor Pilon

TAURON Arena Kraków, 6-10 marca 2019

Bilety są już dostępne w ogólnodostępnej sprzedaży!

Przedstawienie TORUK – Pierwszy lot produkcji Cirque du Soleil –  inspirowane bijącym wszelkie rekordy filmem Jamesa Camerona AVATAR, odwiedzi TAURON Arenę Kraków w dniach 6-10 marca 2019 w ramach globalnej trasy po światowych arenach.

TORUK – Pierwszy lot,  inspirowany filmem Jamesa Camerona AVATAR, zabierze publiczność do świata Pandory dzięki olśniewającej scenerii.

Doświadcz historii widzianej oczami wyobraźni, pełnej nowych odkryć oraz możliwości.

Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze.

Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się  wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem.

Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz  wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących.

Drużyna kreatywna

TORUK – Pierwszy lot to dzieło 13 autorów pod kreatywnym kierownictwem Guya Laliberté (kierownik) oraz Jeana- François Boucharda (kierownik kreatywny) z Cirque du Soleil oraz Jamesa Camerona, Jona Landau, Kathy Franklin oraz Richie Baneham z firmy Lightstorm Entertainment:

Michel Lemieux and Victor Pilon – autorzy oraz reżyserzy przedstawienia, dyrektorzy multimedialni,

Neilson Vignola – dyrektor kreatywny,

Carl Fillion – scenografia i rekwizyty,

Kym Barrett – kostiumy i makijaż,

Tuan Le and Tan Loc – choreografia,

Bob & Bill – kompozytor i dyrektor muzyczny,

Jacques Boucher – dźwięk,

Alain Lortie – światła,

Patrick Martel – marionetki,

Germain Guillemot – choreografia akrobacji,

Pierre Masse – projekty konstrukcji i sprzętu akrobatycznego.

BIOGRAFIE I ZDJĘCIA AUTORÓW

Biografie oraz zdjęcia autorów są dostępne online w pressroomie Cirque du Soleil:

http://www.cirquedusoleil.com/press/kits/shows/toruk

OFICJALNE ZDJĘCIA PROMOCYJNE ORAZ PROMO ROLL:

http://www.dropbox.com/sh/zihdliztwcpy4eg/AAByXrsZp3vuIPi0m7JvKgu8a?dl=0

TORUK – Pierwszy lot – Aplikacja

Starając się przenieść zaangażowanie publiczności na zupełnie inny poziom, Cirque du Soleil

wprowadził na rynek pierwszą w swoim rodzaju aplikację dla wydarzenia TORUK – Pierwszy lot. Dzięki współpracy z SAP, wieloletnim partnerem technologicznym, aplikacja sprawia że ogólne doświadcznie związane z przedstawieniem staje się jeszcze lepsze, umożliwiając publiczności uczestniczenie w akcji, w trakcie oraz po wydarzeniu! Aplikację można pobrać po kliknięciu w link:

http://itunes.apple.com/us/app/toruk-the-first-flight/id1060239115?mt=8

Bilety

TORUK – Pierwszy lot ; TAURON Arena Kraków  6-10 marca 2019.

Bilety są w ogólnodostępnej sprzedaży na: http://www.cirquedusoleil.com/toruk oraz www.alterartshow.pl.

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.  Kup wcześniej, zapłać mniej.

Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit. Ceny dynamiczne zapewniają klientowi większy wybór ceny, jaką zapłaci za bilet.

Wybierz swoje miejsce w wybranej cenie!

Kategorie i ceny biletów:

  • Platynowa od 320 PLN
  • Złota od 260 PLN
  • Srebrna od 199 PLN
  • Brązowa od 150 PLN

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%

Bilety grupowe

Realizacja zamówień grupowych wyłącznie poprzez kontakt mailowy na: bilety@alterart.pl

Terminy przedstawień

06.03/środa (premiera) godz. 19:00;

07.03/czwartek godz. 19:00;

08.03/piątek godz. 19:00;

09.03/sobota godz. 15:00, 19:00;

10.03/niedziela godz. 13:00, 17:00

 ***

Cirque du Soleil

TORUK – Pierwszy lot to 37 produkcja Cirque du Soleil od 1984 roku. Firma dostarczyła niesamowite przeżycia oraz radość ponad 190 milionom widzów w ponad 450 miastach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil zatrudnia ponad 4 000 pracowników, włącznie z 1400 akrobatami z ponad 50 różnych krajów.

Więcej informacji na temat Cirque du Soleil znajdziesz na : http://www.cirquedusoleil.com.

By dowiedzieć się więcej na temat fundacji ONE DROP odwiedź: http://www.onedrop.org.

Śledź nas na www.facebook.com/torukthefirstflight, Twitter @cirque | Instagram @cirquedusoleil | Snapchat @CirqueSnap | #TORUK #Avatar #CirqueduSoleil

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. www.alterartshow.pl